Дихай на повну. “Аромати” каналізації більше не дошкулятимуть на Воскресенці

14:16 21.01

Кияни, що живуть біля парку “Перемога” і часто потерпали через “аромати” від каналізаційно-насосної станції “Воскресенська”, можуть тепер вдихати повітря на повні груди у буквальному сенсі. Дану станцію обладнали системою озонування вентиляції, яка вирішила проблему неприємних запахів.

Дихай на повну. “Аромати” каналізації більше не дошкулятимуть на Воскресенці

Про це повідомляє “Київводоканал”.

Фахівці пояснили, що неприємний запах на каналізаційних системах, зокрема каналізаційних насосних станціях (КНС) виникає через те, що стічні води стають усе більш концентрованими, адже за останні 20 років водоспоживання та, відповідно, водовідведення в Києві зменшилося майже в 2,5 рази.

Але тепер проблему неприємних запахів почали поступово вирішувати. Розпочали – з однієї з найбільш проблемних КНС у Києві в цьому питанні – “Воскресенської”.

Це одна з найбільших каналізаційних насосних станцій “Київводоканалу”, яка забезпечує водовідведення від ж/м “Троєщина”, “Вигурівщина”, “Воскресенка”, “Лісовий”, с. Зазим’я.

Тут розповсюдження запахів значно посилюється ще й через те, що на цій станції знаходиться пункт прийому рідких побутових відходів від асенізаторських машин.

Станція розташована на території парку “Перемога” та досить близько до житлової забудови, тому до нас надходили численні скарги відпочиваючих, місцевих жителів, депутатські звернення тощо, які стосувались неприємного запаху у цій місцевості”, – зауважили у “Київводоканалі”.

Тож в рамках Програми ремонтів основних фондів на 2020 р. у якості експерименту припливно-витяжна вентиляція грабельного відділення була оснащена системою озонування, яка за допомогою озону розчіпляє всі хімічні елементи, властиві стічним водам: сірководень, метан, аміак тощо.

За основу для впровадження інноваційного заходу “Київводоканал” взяв позитивний досвід країн Балтії.

На підприємстві кажуть, що завдяки системі озонування на КНС “Воскресенська” вдалось повністю вирішити питання з неприємними ароматами довкола неї.

Тому аналогічні системи розпочинають встановлювати й на інших наших каналізаційних насосних станціях. Зокрема, у 2021 році технологію озонування планують впровадити на КНС “Мишоловка”.

Читайте також: Другий бік свят: понад 7 км каналізації звільнили від сміття за святкові дні

Нагадаємо, у двох районах обмежено рух через ремонт каналізаційної мережі.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...