«Пожартували» з поліцією або рятувальниками – понесіть відповідальність: які штрафи передбачені за неправдиві виклики спецслужб

Автор: Вікторія Мілюта
00:37 15.02

Якщо ви вирішили «розважитися» і жартома зателефонували у поліцію або в рятувальні служби – за це передбачена адміністративна відповідальність.

«Пожартували» з поліцією або рятувальниками – понесіть відповідальність: які штрафи передбачені за неправдиві виклики спецслужб
Світлодіодне освітлення

Часто до правоохоронців надходять неправдиві виклики про замінування або пограбування, яких насправді не було.

Тож «жартівникам» загрожує покарання.

Так, наприклад, днями на лінію 112 зателефонувала схвильована жінка та сповістила, що її автомобіль викрали. Інспектори швидко прибули на місце, поспілкувалися із заявницею, вона заспокоїлася та згадала, що, ймовірно, залишила свою автівку в іншому місці.

Поліцейські разом з містянкою вирушили за вказаною нею адресою, де і знайшли її авто.

Читайте також: У Києві двоє студентів «замінували» коледж

На порушницю інспектори винесли постанову та провели з нею профілактичну бесіду. Адже під час опрацювання неправдивого виклику комусь дійсно може бути потрібна допомога.

Нагадаємо, за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу, поліції, екстреної медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних служб передбачений штраф у розмірі 3400 гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися