Повний фарш. У Києві відкрили другий дитсадок із сонячними панелями на даху (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Галина Ворона
15:43 02.11.2021

Густо населена Дарниця, яка є одним із наймолодших столичних районів, отримала новий дитячий садок, де малеча зростатиме у комфортних та безпечних умовах і матиме все необхідне для розвитку. Новий садок ще й енергоощадний – має сонячні панелі на даху. Тож частково самостійно покриватиме потреби в енергоспоживанні, особливо під час аварійних відключень. Це другий садок у столиці з такими можливостями.

Повний фарш. У Києві відкрили другий дитсадок із сонячними панелями на даху (ФОТО, ВІДЕО)

Про це розповіли у КМДА.

За словами мера столиці Віталія Кличка, який завітав на відкриття, дитячий садок № 741 на проспекті Миколи Бажана, 7-Є був введений в експлуатацію у 1985 році, а через 10 років його закрили, передавши приміщення в оренду.

У 2019 році садок повернули місту та вирішили відновити його роботу. Розпочали повне оновлення рік тому – у березні 2020 року.

Тут виконали зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи, встановили обладнання індивідуального теплопункту, вентиляційних камер, облаштували харчоблок, пральні. Повністю оновили системи внутрішнього водопостачання, каналізації, електроосвітлення. Встановили сантехнічні прилади та електрообладнання. Змонтували системи вентиляції і кондиціювання, зовнішнього освітлення, протидимного захисту, оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей, відеоспостереження. У групах на першому поверсі облаштували теплу підлогу.

Для груп, музичних ігрових і спортивних залів  придбали всі необхідні меблі та устаткування. Також здійснили благоустрій території, озеленення, змонтували тіньові навіси й обладнання дитячих майданчиків.

У будівлі, окрім дитячих кімнат, також є музична та спортивна зали, сенсорна кімната, кімната ручної праці, ігротека, комп’ютерна кімната. Буде зручним заклад і для маломобільних груп: має пандус на вході та пристінні поручні.

Новий садок також має сучасну систему доступу: диспетчерський пункт, систему відеоспостереження та електронний контроль доступу на територію.

На території закладу є 12 дитячих ігрових майданчиків, один із яких має обладнання для дітей з особливими потребами, спортивний майданчик із футбольним полем та біговою доріжкою, малий спортивний майданчик, автомістечко, внутрішній двір із літнім театром та сценою.

Заклад розрахований на 12 груп – 220 місць. Та розпочне свою роботу вже за тиждень.

Читайте також: Новосілля не за горами. У новому дитсадку на Березняках будуть ясла та інклюзивна група 

Нагадаємо, тільки цього року в Києві відкрили два повністю оновлених садочки: в Оболонському і Дарницькому районах. 

Великий Київ у Google News

підписатися