Повернення “Укрбуду”: Микитась знову став власником компанії та хоче все добудувати без “Київміськбуду”

Автор: Марія Супрун
14:19 26.09.2022

Бізнесмен та нардеп VIII скликання Максим Микитась повернув собі юридичний контроль над ТОВ “Укрбуд Девелопмент”. Наразі Микитась декларує “наполеонівські плани” – він критикує керівництво “Київміськбуда”, обіцяє добитися компенсації втрачених фінансів та самостійно добудувати житлові комплекси, які ця компанія до 2019 року зводила під брендом майже однойменної держкорпорації “Укрбуд”.

Повернення “Укрбуду”: Микитась знову став власником компанії та хоче все добудувати без “Київміськбуду”
Світлодіодне освітлення

Проте наразі виконання таких цілей викликає питання, адже нещодавно суд відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ “Укрбуд Девелопмент” через його багатомільйонні борги, пише Київвлада.

Нагадаємо, 19 вересня під час пресконференції  власник ТОВ “Укрбуд Девелопмент” Максим Микитась повідомив, що повернув собі контроль над цією будівельної компанією.

Процес повернення компанії під контроль законних власників був складним і тривалим. Але ми обіцяли, що “Укрбуд” буде повернуто, і ми це зробили. Попереду ще багато роботи з відновлення розвитку компанії, але для мене особисто це не головне. Головне – добудова та передача квартир, як це обіцяв “Укрбуд” та особисто я. Найближчим часом буде зібрано комітет інвесторів, і ми знайдемо шляхи вирішення усіх питань. Ми знаємо, як це зробити, і ми зробимо це”, – заявив Максим Микитась.

Адвокат Артур Габріелян, який представляє інтереси бізнесмена, повідомив, що тепер вони будуть займатися поверненням активів, які були виведені з компанії її “тимчасовими власниками”, та притягненням до відповідальності осіб, які причетні до вчинення дій з перереєстрації ТОВ “Укрбуд-Девелопмент”.

Окрему увагу на пресконференції було приділено ситуації стосовно добудови житлових комплексів “Укрбуду” приватним акціонерним товариством (ПрАТ) “Холдингова компанія (ХК) “Київміськбуд”. За словами Максима Микитася, у нього є бажання співпрацювати з цим забудовником, але він має “великі питання до керівництва “Київміськбуду” стосовно взятих на себе зобов’язань, зокрема – щодо цільового використання коштів від продажу значної кількості квартир “Укрбуду”. 

Зазначимо, голова правління-президент ПрАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір достатньо оперативно відреагував на такі звинувачення з боку своїх колег-забудовників. 22 вересня він на своїй сторінці у Facebook повідомив, що очолювана ним компанія станом на сьогодні повністю або частково ввела в експлуатацію 10 із 17 ЖК, які раніше будував “Укрбуд”. 

Нагадаємо, історія Максима Микитася та його компанії ТОВ “Укрбуд Девелопмент” нерозривно пов’язана з майже однойменною державною будівельною корпорацією “Укрбуд”. 

Як відомо, у вересні 2019 року Микитась заявив, що продав компанію і йде з будівельного бізнесу. Згодом він був затриманий та арештований у зв’язку з низкою кримінальних проваджень щодо махінацій з нерухомістю, відмиванням грошей та викраденням людини. Втім, в середині березня 2021 року обвинувачуваний вийшов із СІЗО під заставу. Після початку повномасштабного вторгнення деякі ЗМІ повідомляли, що фігуранту вдалося оформити дозвіл на виїзд за кордон.

Добудовувати 23 незакінчені об’єкти “Укрбуду” взялася компанія “Київміськбуд”, однак влітку 2022 року  там повідомили, що не можуть цього зробити через брак коштів.

Великий Київ у Google News

підписатися