Потрібен гуманітарний прорив. Сьогодні Генасамблея ООН розглядає наслідки агресії росії проти України

Автор: Леся Москаленко
17:23 23.03.2022

Сьогодні у Нью Йорку працює спеціальна надзвичайна сесія Генеральної Асамблеї ООН, яка продовжує розгляд ситуації в Україні. Засідання почалося о 16.00 за київським часом (10:00 за східноамериканським часом).

Потрібен гуманітарний прорив. Сьогодні Генасамблея ООН розглядає наслідки агресії росії проти України
Світлодіодне освітлення

Розглядаються гуманітарні питання, пов’язані з російським вторгненням, результатом роботи спеціальної сесії Генасамблеї має стати резолюція «Гуманітарні наслідки агресії проти України». Першим виступив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, він закликав членів Генасамблеї проголосувати за резолюцію і сказав, що це буде потужний меседж для прориву у гуманітарній діяльності на місцях. Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на свого кореспондента у Нью Йорку.  

Рада Безпеки ООН ухвалила рішення про проведення спеціальної надзвичайної сесії ГА ООН, оскільки прийняти резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні на рівні Радбезу не вдалося. Процес заблокувала росія, скориставшись правом вето, як постійний член Радбезу ООН (на місці СРСР) і  заблокувала ухвалення резолюції.

Нагадаємо, попереднє засідання надзвичайної сесії Генасамблеї відбулося 28 лютого – 2 березня. 2 березня ГА ООН ухвалила резолюцію «Агресія проти України», яка засуджує вторгнення росії в Україну й вимагає від агресора негайно вивести війська з української території. За резолюцію проголосувала 141 країна, проти – 5 (Росія, Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Сирія), утрималося 35. 

Кожен новий документ, затверджений Генасамблеєю ООН, який стосується російського вторгнення на територію суверенної України, дає змогу законодавчо фіксувати все нові і нові злочини росії, за які вона згодом буде відповідати. Якщо буде проголосована резолюція «Гуманітарні наслідки агресії проти України», то є надія, що наші закордонні партнери активніше включаться до організації гуманітарних коридорів, особливо це стосується українських міст та сіл, які опинилися в облозі окупантів.

Читайте також: Скільки життів має бути втрачено і скільки ще Маріуполів зруйновано? – Генсек ООН 

Нагадаємо, днями у Музичному центрі Кауфмана (Лінкольн Центр) у Нью Йорку відбувся щорічний фестиваль сучасної української академічної музики Ukrainian Contemporary Music Festival (UCMF 2022). Виручені від продажу квитків кошти організатори фестивалю –  UCMF та Український інститут Америки спрямують на гуманітарну допомогу Україні, яка бореться із російськими окупантами.

Великий Київ у Google News

підписатися