Постраждалий під час авіатрощі в Броварах дитсадок «Джерельце»: реконструкція поки що тільки на папері

Автор: Любава Лисичкіна
20:24 25.08.2023

Ще в травні під час чергового засідання члени виконкому Броварської міськради затвердили проєктно-кошторисну документацію (ПКД) реконструкції ЗДО «Джерельце». За новим проєктом, садочок розрахований на 270 вихованців та 76 працівників.

Постраждалий під час авіатрощі в Броварах дитсадок «Джерельце»: реконструкція поки що тільки на папері
Світлодіодне освітлення
Як відомо, минуло понад пів року з часу трагедії, коли гелікоптер впав у Броварах на дитсадок «Джерельце».
 
На плані проєкту садочок представлений 4-хповерховою будівлею: підземний поверх слугуватиме укриттям. На папері проєкт виглядає масштабно та дуже сучасно. Проте час спливає, а на території садочка відсутня будь-яка активність та видимість робіт.
 
Паперова затримка
 
Дитсадок «Джерельце» реконструюватимуть за бюджетною програмою «Фонд ліквідації наслідків збройної агресії», тож функції замовника реконструкції виконком надав Департаменту регіонального розвитку КОВА, розповіла заступниця начальниці УБЖКГІТ Оксани Семеник.
 
«Ми вже переслали електронні варіанти проєктно- кошторисної документації .В неї вносили деякі уточнення по проєктній частині. Змін із вартості немає жодних, але були певні зауваження від КОВА. Ми ці зауваження усунули і сьогодні відвезли паперові варіанти.
У понеділок маємо перезатвердити частину документації, до якої вносилися правки, та сподіваємося, що ніяких зауважень більше не буде, і тоді вже Департамент регіонального розвитку КОВА, як замовник, подаватиме документацію на оголошення тендера задля визначення виконавців робіт», – повідомила Семеник.
 
Фінансування вілновлення
 
Загальна кошторисна вартість робіт із реконструкції складає 172 млн 893 тис. грн. Із них будівельні роботи обійдуться в 122 млн 828 тис. грн. Фінансування будівництва відбуватиметься за схемою 70% – державні кошти, 30% – кошти місцевого бюджету.
 
«На жаль, станом на зараз, згідно розпорядження Кабміну ще немає всієї суми фінансування, виділено тільки 50 млн грн із запланованих 172 млн. Знаємо, що готуються зміни до цього розпорядження і, можливо, додадуть якісь кошти. Тож розраховуємо, що роботи почнуться в цьому році та завершаться влітку наступного року», – додала Оксана Семеник.
 
Нагадаємо, вранці 18 січня у Броварах між дитячим садком та житловим будинком впав гвинтокрил ДСНС, спричинивши масштабну пожежу. На борту гелікоптера були міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євген Єнін, а також державний секретар міністерства Юрій Лубкович та інші посадовці МВД – усього 10 осіб. Всі, хто був на борту загинули. Є жертви і серед цивільних, у тому числі одна дитина.

Великий Київ у Google News

підписатися