Посли Бразилії, Португалії та повірений у справах амбасади США писали радіодиктант разом зі студентами

Автор: Любава Лисичкіна
18:28 27.10.2023

Велелюдна університетська аудиторія влилася у широкий потік тих, хто писав XXIII радіодиктант національної єдності по всьому світу.

Посли Бразилії, Португалії та повірений у справах амбасади США писали радіодиктант разом зі студентами
Світлодіодне освітлення
 
Улюблена авдиторія імені М.Максимовича зарясніла вишиванками учасників: студенти, школярі, співробітники, амбасадори трьох країн зайняли свої місця за партами.
Ректор Володимир Бугров зазначив: “Уперше ми пишемо диктант за новим календарем. Ми відзначаємо День української писемності та мови у центрі незламної столиці незламного університету. До нас приєдналися посли дружніх країн – це означає, що ми у колі цивілізованих народів, ми разом будуємо наш український світ”.
 
До Марафону КНУ приєдналися Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Нортон де Андраде Мелло Рапеста, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Антоніу Вашку да Кунья і Лорена Алвеш Машаду, та тимчасовий повірений у справах Посольства США в Україні Роберт Нідем.
 
Рушійною силою Марафонуу КНУ стали:
  •  проректорка Ксенія Смирнова, яка розповідала про україністичні студії у світі як м’яку силу, яка здатна робити важливі зміни;
  •  мовознавиця, доцентка КНУ Людмила Кравченко розмірковувала про мову як чинник національної безпеки;
  •  експертка з державного управління, професорка КНУ Рена Марутян розповідала про національну культуру як фактор національної безпеки та важливість кожного на своєму місці дбати про національну безпеку;
  •  мовознавиця, доцентка КНУ Оксана Бас-Кононенко допомагала вмикати мовну інтуїцію, повторити ключові моменти нового українського правопису допомогла.
 
Гості з SGH Warsaw School of Economics також долучилися до Марафону КНУ та Радіодиктанту. Вони вперше брали участь у всеукраїнському флешмобі, а атмосфера Марафону, за їхніми словами, «створила відчуття дому й України».
 
Відомо, столична гімназія №153 позбулася монумента Пушкіну (фото).
 

Великий Київ у Google News

підписатися