Порушників ПДР будуть виявляти “фантомні патрулі”

15:57 08.09.2020

Поліція впроваджує нові засоби для виявлення порушників на дорогах – “фантомні патрулі”, що будуть діяти наряду з приладами автофіксації та TruCam.

Порушників ПДР будуть виявляти “фантомні патрулі”

Про це сьогодні, 8 вересня, під час брифінгу заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, пише пресслужба МВС.

За його словами, “фантомний поліцейський” – це прилад, що встановлюється у поліцейській машині і дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває у русі. Тобто, є можливість зафіксувати порушення швидкості руху автівок, які рухаються в попутному напрямку або у зустрічному. Це надає можливість поліцейському бути мобільним та забезпечує додатковий момент превенції порушень. Наразі закуповується 4 тестові програми, тендер вже оголошено. А на майбутню програму 2021-2023 роки закладена купівля кількасот таких приладів.

Голова Державного агентства інфраструктурних проектів Кирило Хом’яков зазначив, що до кінця року на дорогах України з’явиться чотири тестові програми, а 300 патрульних автомобілів, обладнані такими системами, зв’являться в найближчі декілька років.

Все буде фінансуватися з державних програм. Всі закупівлі та тендери є абсолютно прозорими, будь ласка, слідкуйте”, – додав він.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко додав, що майбутня система контролю швидкості в Україні складатиметься з декількох частин

Перша частина – це стаціонарні камери, які встановлені в місцях підвищеної аварійності і про них знають всі водії. Друга частина – це камери, які встановлюють в поліцейські авто. А третя – це камери типу TruCam”, – наголосив він.

Нагадаємо, у столиці підвели підсумки 100 днів роботи камер автофіксації порушень ПДР. Виявилось, що на деяких ділянках аварійність знизилась втричі, на деяких не зафіксували жодної ДТП. Такий результат у поліції вважають вражаючим і хочуть взяти під нагляд камер додаткові ділянки.

Великий Київ у Google News

підписатися