Портрет і жива квітка. Нові традиції вшанування Героїв Небесної сотні

10:56 31.12.2020

З січня Музей Майдану започатковує ще одну практику вшанування Небесної Сотні. У день народження Героя перед Дзвоном Гідності, який відкрили біля каплиці архістратига Михаїла й українських Новомучеників, з’являтиметься портрет Героя і жива квітка, лунатиме пам’ятний дзвін.

Портрет і жива квітка. Нові традиції вшанування Героїв Небесної сотні

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного музею Революції Гідності.

Як пояснюють у музеї, нова традиція має вшанувати персонально факт приходу у світ кожного із Небесної Сотні і традиційно подарувати як за життя квітку у цей день. І цим висловити почуття вдячності за громадянський вибір, за героїчний подвиг і самозреченість. А також надати можливість широким колам відвідувачів меморіального простору на алеї Героїв Небесної Сотні дізнатися більше про загиблих під час Революції Гідності.

Ця акція спрямована на інституалізацію колективної пам’яті про значущі події – Революцію Гідності, зміцнення моральних зв’язків між різними представниками українського суспільства, розширення доступних форм вшанування пам’яті наших достойників.

Наша пам’ять плинна, мінлива і вибіркова. Наші спогади легко піддаються навіюванню і маніпуляції. Аби наша історична пам’ять залишалася яскравою і суспільство не втрачало здатність засвоювати важливі уроки минулого, належно застосовувати набутий досвід і передавати його прийдешнім поколінням – важливо активізувати її сучасними практиками пам’ятання”, – йдеться у повідомленні.

Портрети і квіти встановлюватимуть співробітники Національного музею Революції Гідності, рідні Героїв Небесної Сотні, волонтери.

У січні відзначаємо дні народження одинадцяти Героїв Небесної Сотні: Олександра Бадери (1 січня), Олександра Царька (2 січня), Олександра Щербанюка (2 січня), Володимира Чаплінського (13 січня), Андрія Мовчана (17 січня), Юрія Пасхаліна (18 січня), Анатолія Корнєєва (23 січня), Олександра Подригуна (23 січня), Михайла Жизневського (26 січня), Івана Тарасюка (28 січня), Богдана Калиняка (29 січня).

Більше про кожного з Небесної Сотні можна дізнатися на сайті Музею Майдану.

Нагадаємо, Дзвін Гідності на Алеї Героїв Небесної сотні відкрили і освятили місяць назад.

Великий Київ у Google News

підписатися