Порошенко подякував Європарламенту за підтримку України в статусі кандидата в ЄС

Автор: Володимир Хлєбников
13:21 23.06

Європарламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів у Євросоюз і ухвалив відповідну резолюцію.

Порошенко подякував Європарламенту за підтримку України в статусі кандидата в ЄС

Резолюцію підтримали 529 євродепутатів, проти – 45, утрималися – 14, повідомив депутат ЄП Володимир Більчик.

«Європарламент переважною більшістю голосів приймає резолюцію про кандидатський статус України, Молдови та Грузії: підсумки голосування говорять самі за себе. Чіткий сигнал підтримки статусу кандидата для України і Молдови напередодні сьогоднішнього засідання ЄС», – написав він у Twitter.

На рішення ЄП відреагував п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко.

Дякую Європарламенту за незмінний потужний голос підтримки європейського майбутнього України. Будьте певні, що незабаром у вас з’являться десятки нових колег-європарламентарів з України. А поки що чекаємо, затамувавши подих, новин з Будинку Європи в Брюсселі“, – написав він у Facebook.

Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель вже висловив упевненість, що лідери ЄС ухвалять позитивне рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата.

Це – вирішальний момент для Європейського Союзу. Це – геополітичний вибір, який ми зробимо сьогодні. Я переконаний що сьогодні ми надамо статус країни-кандидата України і Молдови та висловимо чітку та потужну європейську перспективу для України, Грузії та Молдови”, – цитує його слова Укрінформ.

Як писав “ВК“, 17 червня Єврокомісія оприлюднила свій висновок щодо заявок України, Молдови й Грузії на членство в ЄС. Згідно з цим документом, який буде розглянуто Європейською радою під час засідання у Брюсселі 23-24 червня, Єврокомісія рекомендувала надати Україні й Молдові статус кандидатів на членство в ЄС. Також біло оголошено певний перелік завдань, які необхідно виконати цим країнам. Для Грузії на цьому етапі рекомендовано лише європейську перспективу.

Великий Київ у Google News

підписатися