Офіційно! Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ у ЄС

Автор: Галина Ворона
14:27 17.06

Сьогодні Європейська комісія офіційно рекомендувала Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ у Європейський союз. Остаточне рішення лідери європейських країн ухвалять на саміті 23-24 червня.

Офіційно! Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ у ЄС

Про це повідомила на брифінгу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

За її словами, Україна – це європейська держава, яка продемонструвала стійкість своїх інститутів, що гарантують демократію, верховенство права, а також права людини і повагу, захист нацменшин.

Українці готові помирати за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами європейською мрією“, – зазначила представниця ЄС.

Також Єврокомісія надає план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС.

Необхідні кроки:

  • Ухвалення та впровадження законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
  • Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • Подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  • Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);
  • Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України;
  • Має запрацювати «антиолігархічний» закон;
  • Необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством;
  • Необхідно завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії і розробити механізми її впровадження.

Читайте також: Кабмін сьогодні голосуватиме за візовий режим для громадян РФ

Нагадаємо, минулого тижня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен побувала у Києві та навідалась до поранених українських військових.

Великий Київ у Google News

підписатися