Порошенко: необхідні санкції для керівників Росатому, вони створюють ядерну загрозу для всього світу

Автор: Марія Супрун
20:12 08.04.2022

Якби не наші хлопці на ЧАЕС, що б тут було, ніхто не може собі навіть уявити. На керівництво Росатому необхідно накласти міжнародні санкції, адже вони створюють ядерну загрозу для всього світу.  

Порошенко: необхідні санкції для керівників Росатому, вони створюють ядерну загрозу для всього світу
Світлодіодне освітлення

З таким закликом звернувся до української влади та міжнародної спільноти п’ятий президент України Порошенко, перебуваючи на Чорнобильській АЕС. 

Санкції повинні застосовуватися й до працівників Росатому, які брали участь у захопленні українських АЕС та з 24 лютого по 31 березня тримали у заручниках нацгвардійців й українських фахівців ЧАЕС.  

Вони мають бути в санкційному списку – у зв’язку з тим, що вони витворяли тут, на Чорнобильській станції, намагаючись перехопити контроль. І що вони витворяють на Запорізькій станції, яка зараз знаходиться під окупацією. Український персонал станції знаходиться під шаленим тиском. Почуйте це з під стін об’єкту Укриття, нашого конфайнменту, який зберігає ядерну безпеку світу руками наших українських героїв”, – наголосив Порошенко.  

Порошенко додав, що лише професіоналізм українських фахівців врятував світ від нової ядерної аварії.   

Представники Росії, які намагалися перехопити контроль над станцією, були представники Росатому. Хто-небудь може відповісти, чому Росатом не під санкціями? Чому представники, які були тут, не під санкціями? Чому вони не покарані за створення ядерної загрози світу? Якби не наші хлопці, що б тут було, ніхто не може собі навіть уявити”, – наголосив Порошенко.  

На прохання колективу ЧАЕС лідер ЄС разом з бійцями батальйону тероборони Брати по Зброї доставив гуманітарний вантаж – продукти харчування та ліки.   

Порошенко також нагадав, що об’єкт Укриття будувався багато років у співпраці з усім світом.   

Тут працювали і французи, і американці, і німці, й українські підрядники. Ми зробили величезну роботу, яка дала змогу зберегти ядерну безпеку світу”, – додав п’ятий президент України.  

Читайте також: Як російські окупанти окопувалися в Рудому лісі поблизу ЧАЕС  

Нагадаємо, працівника ЧАЕС, який працював 24 дні під прицілом російських окупантів розповів, що вони погрожували перетворити усіх на м’ясо.   

Нагадаємо,  наприкінці березня чергову партію опромінених радіацією російських терористів, що захопили Чорнобильську зону, привезли в білоруський центр радіаційної медицини у Гомелі. Вже підтверджена смерть окупанта від радіації, отриманої на ЧАЕС.  

Великий Київ у Google News

підписатися