Про це в інтерв’ю «5 каналу» сказав лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко. Він наголосив, що боротьбу проти «Північного потоку-2» не можна припиняти, і ситуація ще не програна.
«Перше, з чого почав Володимир Зеленський – це було те, що він хоче подивитися в очі Путіну, що він хоче зустрічі з ним тет-а-тет, що він хоче запропонувати йому зупинитися десь посередині – і там знайти компроміс. Це була хибна і помилкова стратегія. Зеленського чують лідери інших країн і думають: наші економіки недоотримують прибутки через санкції, якими на прохання Порошенка із солідарності з Україною запровадили проти Росії. Якщо Зеленський хоче їхати до Москви, то чому Макрон, чи Меркель, чи Пленкович, чи Рютте, чи будь-який інший лідер не може поїхати і сепаратно віч-на-віч говорити з Путіним? Це не поясниш ні власним виборцям, ні світу», – зауважує п’ятий Президент.
Читайте також: Перед візитом в Україну Меркель злітає до Путіна
Порошенко припускає, що Зеленський можливо, і не хотів такого розвитку подій, але некомпетентність, хаотичність і боротьба з внутрішнім ворогом Порошенком, замість того щоб боротися з Путіним, призвела до руйнівних наслідків.
«Саме тому з’явилася можливість добудовувати «Північний потік-2», випустити Росію з-під санкцій, забезпечивши їм отримання збільшених доходів від постачання російського газу в Європу. Саме тому не можна зараз провести нові рішення по санкціям проти Російської Федерації. Саме тому зруйнувалася та блокада, яка була нами організована в 2014, 2015, 2016 роках, коли Путіну не подавали руки, його не запрошували на міжнародні зустрічі», – нагадав Порошенко.
Читайте також: “Північний потік – 2” є зброєю в руках Путіна. Порошенко зустрівся з Джорджем Кентом
На думку п’ятого президента, сьогоднішні є ризик, що Путін стане партнером світу по виходу із ситуації з Афганістаном, по вирішенню ситуації в Ірані, по координації дій по Китаю, по рішенню по Північній Кореї, по Близькому Сходу, по Лівії, по Венесуелі. І Україна може бути легко відкинута по важливості у порядку денному світу на другі або треті ролі.
«Скажу із власного досвіду – ніколи ситуація не програна. Якщо ти заходиш з переліком аргументів, з переліком партнерів, з переліком пропозицій, які мотивують і політиків, і народ цих країн для того, щоб приймати не просто вигідні для України, а справедливі рішення, що базуються на європейських цінностях – перемога попереду», – зазначає Порошенко.
Читайте також: Замість одного виклику отримуємо два – Петро Порошенко про домовленість Німеччини і США по “Північному потоку 2”
Порошенко також нагадав, що за його каденції вдалося стримувати будівництво «Північного потоку 2»: «За п’ять років з 2014 по 2019 роки вони збудували трохи більше 30%. І за два роки Зеленського вони збудували майже 70%. Друзі, а що ви робили весь цей час? Як ви це дозволили? Де були позиції Європейського Союзу? Де були позиції вашого впливу у Німеччині? Яким чином формувалися ? А Сполучені Штати?».
«Очевидні інтереси були програні. «Північний потік-2» – це великі гроші. 2 мільярди доларів на рік після запуску «Північного потоку» втратить Україна. Хочу наголосити, що за наших часів ми отримали від РАО «Газпром» 4,5 мільярди виграшу в Стокгольмському арбітражі. Ми – отримали, вони – програли», – нагадав п’ятий Президент.
До слова, президент Володимир Зеленський на брифінгу після переговорів з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що досі не розуміє, хто дасть гарантії економічної безпеки Україні після 2024 року, коли завершиться дія контракту на транзит країною російського газу в Європу.