Попит на іпотечне кредитування найнижчий за весь час — експертка

Автор: Марина Максенко
19:28 17.05

Новим іпотечним кредитуванням цікавиться декілька сотень клієнтів по всій Україні і лише на перспективу.

Попит на іпотечне кредитування найнижчий за весь час — експертка

Про це в інтерв’ю виданню “Мінфін» повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Вона зауважила, що не сприяють іпотеці й різні технічні аспекти, як-от закриті державні реєстри. Наприкінці квітня Мін’юст відновив державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно, і наразі доступ до частини реєстрів відновлено. Але ще невідомо, як вони працюватимуть. Загалом, є дуже багато питань суто технічних, які зараз складно реалізувати.

“Після тривалого застою в іпотечному кредитуванні ми вийшли на гарний тренд. Але все це перекреслила війна. Зараз спостерігається дійсно найнижчий за весь час попит на іпотеку. Причини зрозумілі”, — зазначила Коробкова.

За словами Коробкової, про нову іпотеку наразі не йдеться. Цим питанням якщо і цікавиться сотня-дві клієнтів у всій Україні, то хіба що на перспективу.

Також вона відзначила складність з вирішенням наразі питання про сплату кредитів позичальниками, у яких знищено предмет іпотеки.

“Питання складне, і на сьогодні щодо нього немає конкретного рішення. Насамперед, треба зрозуміти, скільки є пошкодженого чи зруйнованого майна та скільки держава повинна витратити з бюджету, з донорських коштів чи з потенційного фонду на його відновлення чи компенсацію. Наступний крок — прийняття законопроєкту про компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно”, — сказала Коробкова.

Після цього, підкреслила вона, можна буде говорити про узгодження спільної позиції між банками та позичальниками щодо зруйнованого майна — предмета іпотеки.

Позаяк, наголосила Коробкова, просто забути про такі кредити не вдасться.

За підсумками 2021 року було видано 10,8 тис. іпотечних кредитів на загальну суму майже 9 млрд грн. У порівнянні з 2020 роком нове іпотечне кредитування минулого року подвоїлося за кількістю договорів і зросло в сумі в 2,4 раза.

Великий Київ у Google News

підписатися