Понад 500 сімейних лікарів столиці надають психологічну та психіатричну допомогу – як шукати фахівця з підготовкою

Автор: Оксана Тупальська
17:22 23.11.2023

В умовах повномасштабного вторгнення НСЗУ запропонувала сімейним лікарям пройти підготовку, аби надавати психологічну та психіатричну допомогу. Медики в Києві активно відгукнулися на ініціативу. Пацієнти мають змогу звернутися по фахову підтримку.

Понад 500 сімейних лікарів столиці надають психологічну та психіатричну допомогу – як шукати фахівця з підготовкою
оренда квартири Київ

Як можна побачити з інфографіки в системі E-Health, у Києві 522 лікаря з 36 амбулаторій надають психологічні послуги безоплатно в рамках Програми медичних гарантій. 

Супровід надається як частина пакету послуг «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Сімейні лікарі проходили підготовку та підписували окремий контракт на надання такої допомоги. Медики, які успішно пройшли навчання, мають сертифікат з ведення та лікування пацієнтів з ПНР. Йдеться, про курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».

«Довідка: mhGAP (Mental Health Gap Action Programme, програма дій з подолання прогалин у сфері психічного здоровʼя) – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоровʼя шляхом залучення працівників неспеціалізованих закладів охорони здоровʼя, зокрема сімейних лікарів та медичних сестер, до надання допомоги людям із психічними розладами», – розповідають в НСЗУ.

Як знайти лікаря: для цього можна перейти за посиланням та подивитися, де є відповідний фахівець поруч з вашим домом. Або запитати свого сімейного лікаря, чи надає він такі послуги.

З якими симптомами звертаються пацієнти:

  • Відчуття тривоги/нервування/напруженості
  • Порушення сну
  • Психологічні симптоми
  • Пригнічений настрій
  • Порушення пам’яті
  • Психологічні розлади
  • Гостра реакція на стрес
  • Відчуття роздратованості, злості

Раніше “ВК” розповідав, як знайти сімейного лікаря та чи підпише договір фахівець, якщо він уже набрав вдосталь пацієнтів.

Великий Київ у Google News

підписатися