Понад 5 млн грн з рахунку Фонду костелу Св. Миколая віддадуть на потреби ЗСУ та гумдопомогу

Автор: Любава Лисичкіна
21:46 12.04

Гроші спрямують у благодійний фонд імені Олексія Ставніцера – організація забезпечує наших захисників на передовій бронежилетами і касками, а також надає гуманітарну допомогу цивільним під час війни.

Понад 5 млн грн з рахунку Фонду костелу Св. Миколая віддадуть на потреби ЗСУ та гумдопомогу

Про це  повідомили  у юридичній компанії Міллер, яка контролювала реставрацію.

Фонд костелу створили для розподілу коштів на протиаварійний ремонт у храмі після пожежі торік восени. Завдяки внескам українського бізнесу, роботи в костелі завершили наприкінці січня.
 
Тому зараз гроші, які залишилися, вирішили спрямувати туди, де вони найбільше потрібні — на підтримку військових. Адже саме наші захисники щодня виборють кожен сантиметр української землі.5,6 млн гривень з рахунку Фонду костелу Св. Миколая передадуть на потреби українських військових формувань, повідомили юристи. 
 
Під час ремонту костелу компанія «‎Міллер» взяла на себе відповідальність за контроль над статусом виконання робіт, оскільки юридичний контроль та супровід — невід’ємна складова проєктів такого масштабу.
 
Як відомо, у костелі святого Миколая станом на кінець лютого відновили богослужіння. У костелі   завершились протиаварійні роботи. Але це тільки частина шляху з відновлення споруди. Далі на костел очікувала реставрація (навіть дві: всередині та ззовні).

Як повідомлялося, повна вартість протиаварійних робіт у костелі святого Миколая склала 21 546 802,90 грн. Для реставрації застосовували технологію дбайливої очистки поверхні крихких елементів декору, розроблену в Німеччині.

Нагадаємо,  Костел святого Миколая горів 3 вересня 2021 року. Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО). Побачити, як виглядає Костел святого Миколая після пожежі, можна тут.

Згодом Київрада закликала Мінкульт передати Костел святого Миколая римо-католицькій громаді.

Великий Київ у Google News

підписатися