Київрада засідає. Кличко заявив про захоплення земель столиці і просить допомоги у депутатів (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Автор: Галина Ворона
12:18 23.09.2021

Сьогодні депутати Київради зібрались на чергове пленарне засідання. Відкриваючи його, мер Києва Віталій Кличко заявив про спроби захоплення земель у столиці і закликав колег підтримати звернення до Київоблради, Офісу генпрокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в місті Києві та теруправління ДБР щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та намагання у позаправовий спосіб змінити межі міста Києва.

Київрада засідає. Кличко заявив про захоплення земель столиці і просить допомоги у депутатів (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Переконаний, що депутати підтримають звернення Київради щодо недопущення захоплення земель території столиці. Це – звернення до Київської облради, Офісу генерального прокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в місті Києві, територіального управління ДБР щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та намагання у позаправовий спосіб змінити межі міста Києва. Захоплення земель відбувається в значних масштабах та за мовчазного сприяння посадовців Держгеокадастру”, – сказав Віталій Кличко.

Мер Києва зазначив, що з 1989 року і до сьогодні встановлені межі міста Києва не змінювались. Зокрема, восени 2019 року було віднайдено межу Києва. Всі оригінали документів є в наявності в міста.

Тим не менш, Держгеокадстр протягом двох років не вносить існуючу межу міста Києва до Державного земельного кадастру, незважаючи на численні звернення Київради. Тому місто змушене було звернутись за судовим захистом своїх інтересів. За моїм дорученням подано позов до Держгеокадастру та його територіального органу про визнання протиправною бездіяльність цього органу. Провадження у справі відкрите. Така бездіяльність посадовців призводить до того, що деякі “сусіди” столиці, зокрема, Коцюбинське та Козин, користуючись бездіяльністю Держгеокадастру квапляться включити сусідні з ними землі міста Києва до своїх територій та розпорядитись земельними ділянками столиці на свій розсуд”, – пояснив мер.

Так, за його словами, рішенням Київської облради від 9 вересня цього року затверджено схему планування території Київської області, з розширенням територій області. Зокрема, меж селища Коцюбинське за рахунок Національного природного парку “Голосіївський”, що суперечить затвердженим межам міста Києва.

Ми не повинні допустити порушення прав та інтересів територіальної громади столиці. Тому Департаментом земельних ресурсів направлено відповідні повідомлення про злочин до ДБР, НАБУ, СБУ. Я особисто звертаюсь до посадових осіб Київської області, Держгеокадастру і правоохоронних органів та вимагаю не допустити порушення прав територіальної громади міста Києва!”– наголосив Віталій Кличко.

Це одне питання, на якому він акцентував увагу – фіксація ціни на газ.

За словами Кличка, уряд повинен зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб. м. замість ринкових 35 гривень. А місцевим бюджетам – погасити різницю в тарифах за минулі роки, щоб зберегти тарифи на тепло та гарячу воду для населення на рівні минулого опалювального сезону. 

Столиця, як і інші міста, готується розпочати опалювальний сезон. Технічно ми готові. Але, як ви знаєте, є інші виклики, які роблять ситуацію близькою до критичної. Високі ціни на газ, перекладені на місцеве самоврядування тарифи, з відсутністю законодавчої бази для забезпечення роботи теплопостачальних компаній. Асоціація міст України запропонувала центральній владі конкретні рішення, що дозволять вчасно розпочати постачання тепла та гарячої води населенню. Хочу повідомити, що сьогодні я звернувся до Прем’єр-міністра з питаннями, відповіді на які він повинен дати у парламенті під час Години уряду”– сказав мер.

Разом із тим, за словами Кличка, НАК “Нафтогаз” має негайно вилучити дискримінаційні норми з договорів на постачання газу. А місцевим бюджетам має бути погашена різниця в тарифах минулих років і закладена компенсація на майбутнє. Зокрема, у вигляді збільшення на 5% зарахування ПДФО – щоб зберегти тарифи на тепло та гарячу воду для населення на рівні минулого опалювального сезону.

Бо люди не зможуть платити за такими тарифами! Не зможуть покрити цю різницю і місцеві бюджети, на які сьогодні намагаються перекласти весь тягар!” – наполягає Віталій Кличко.

Усі, хто бажає, можуть слідкувати за ходом засідання онлайн.

Нагадаємо, у порядок денний сьогоднішнього засідання включено низку загальних питань, зокрема, про зміну типу на найменування низки комунальних закладів, стосовно забезпечення депутатів Київради посвідченнями і нагрудними знаками, звернення до президента, парламенту, уряду, НКРЕП про недопущення підняття тарифів на ЖКП тощо.

Також сьогодні Київрада має розглянути кілька природоохоронних питань (про оголошення ботанічною пам’яткою об’єкту “Квітковий рай” тощо.

Є у порядку денному і питання власності – наприклад щодо будівництва офісного центру з концертним залом та центром хорового мистецтва на вулиці Студентській, 8, 10 у Шевченківському районі, будівництва ЖК на вулиці Краснова, 25, Бакинській, 37-41.

Також депутати мають надати низку дозволів “Київзеленбуду” на відведення ділянок під зелені зони та вирішити питання безкоштовних паркінгів для ветеранів російсько-української війни.

Великий Київ у Google News

підписатися