Помер Володимир Губа – композитор циклу мультиків про пригоди козаків

19:38 04.12.2020

Перестало битися серце видатного українського композитора та громадського діяча Володимира Петровича Губи. 22 грудня композиторові виповнилося б 82 роки. Він створив музику до понад 150 кінофільмів та мультфільмів.

Помер Володимир Губа – композитор циклу мультиків про пригоди козаків

Про це у Facebook повідомив заслужений діяч мистецтв України Сергій Тримбач.

Учора надвечір Володимир Петрович Губа вирішив попрощатися з цим світом… Важка й тривала хвороба надто виснажила його..“, – написав Тримбач.

Для української та світової культури він залишив неоцінимий спадок. Досить згадати його роботи такі, як “Захар Беркут”, “Дума про Ковпака”, “Каштанка”, “Олеся”, цикл мультфільмів “Пригоди про козаків”, “Всюди є небо” та “Камінний хрест”.

Володимир Губа є автором музики до багатьох радіоспектаклів та театральних вистав як в Україні, так і за ії межами.

Єдина втіха – музика ВОЛОДИМИРА ГУБИ не полишить нас ніколи. Бо в ній сама душа великого композитора, це музика, що єднає землю й небеса. Досить пригадати мелодію, яка розпочинає фільм “Камінний хрест”… – зазначив Сергій Тримбач. 

 

Володимир Губа народився 22 грудня 1938 року у Києві. Він представляв нонконформістську генерацію сучасної української музики. Один з перших відновив інтерес до органної музики в Україні. Фільми з його композиційним супроводом відзначалися престижними нагородами на вітчизняних та міжнародних кінофестивалях.

Його музичні твори – для симфонічного оркестру, для фортепіано, хору – гідно представляють українську композиторську школу в багатьох країнах світу: США, Канада, Німеччина, Японія, Росія, Польща, Чехія, Словаччина, Швейцарія, Нідерланди, Литва та ін.

Читайте також: Помер Дієго Марадона

Нагадаємо, що через коронавірус помер Борис Плотніков – Борменталь з “Собачого серця”.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...