Про це повідомляється у Facebook-спільноті АРВМ, що опікується збереженням культурної спадщини Володимира Мельниченка та Ади Рибачук.
Із сумом мусимо сповістити, що Володимир Мельниченко відправився у засвіти. Йому йшов 92-й рік. Фантастичне життя фантастичної людини добігло свого кінця. Спочивай з миром, Майстре!” – йдеться в повідомленні.
Про місце і час прощання з Мельниченком буде повідомлено пізніше.
Зауважимо, Володимир Мельниченко працював у живописі, графіці та архітектурі. Зі своєю дружиною Адою Рибачук він утворив творчий тандем, який став відомим роботами у напрямі монументального мистецтва. Серед їхнього доробку – серія панно в інтер’єрі київського палацу дітей та юнацтва та Центральному автовокзалі столиці, меморіальний комплекс “Биківнянські могили” та “Парк Пам’яті” на Байковому цвинтарі.
За визначенням дослідників, 22-метрова Стіна Пам’яті — наймасштабніший твір українського монументального мистецтва і головний твір в житті митців, над яким автори працювали 13 років. Радянська влада наказала залити роботу бетоном за кілька місяців до відкриття.
У добу незалежності України стелу почали відновлювати. 2018 року відкрили перший відновлений фрагмент.