Важка втрата для музею “Київська картинна галерея”: помер Володимир Радченко

Автор: Галина Ворона
17:59 11.04

10 квітня 2024 року після тривалої, невиліковної хвороби на 62-му році пішов із життя заступник генерального директора з розвитку та утримання Національного музею “Київська картинна галерея” Радченко Володимир Миколайович.

Важка втрата для музею “Київська картинна галерея”: помер Володимир Радченко
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив журналіст, екс-керівник радіо “Голос Києва” Григорії Южда.

Він зазначає, що знав Володимира Радченка ще зі студентської лави, коли він навчався на філологічному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, був неперевершеним диск-жокеєм на студентських вечірках у гуртожитку на Ломоносова.

Цю любов до музики він проніс через усе своє життя, тому навіть у зрілому віці, поряд з основною роботою, захоплювався колекціонуванням платівок, компакт-касет, дисків, а останнім часом – навіть виготовленням авторських подкастів “Музичні історії”. Деякі з них  навіть розміщувалися на сайті Мультимедійної платформи іномовлення України…

У 2015 році Володимир Миколайович почав працювати у музеї. Займався багатьма напрямами: керував філією Мистецький центр “Шоколадний будинок”, очолював службу розвитку та утримання, курував окремі музейні проєкти, був незамінним членом керівництва.

За словами Южди, саме він чи не найбільше переймався (бо це входило в його функціональні обов’язки) ліквідацією наслідків сумнозвісного ворожого ракетного обстрілу музею на вулиці Терещенківській у жовтні 2022 року, зокрема, відновленням унікальної скляної стелі музею. 

Світла тобі пам’ять і Царство Небесне, Друже! Невимовно жаль, що вже більше ніколи не зможу привітати тебе з днем народження, як це робив завжди кожного 2 травня. Спочивай у Бозі…”, – йдеться у дописі.

Великий Київ у Google News

підписатися