Про смерть Горбачова повідомили російські ЗМІ.
Михайло Горбачов здобув глибоку повагу у світі як людина, яка більше за інших зробила для того, щоб припинити холодну війну. Але в колишньому Радянському Союзі багато хто до кінця життя звинувачував його в розпаді країни.
У 1985 році, коли Горбачов обійняв посаду генерального секретаря ЦК КПРС, у свої 54 роки він був наймолодшим членом політбюро і особливо виділявся на тлі апаратів, що старіли, керували країною до нього.
Кілька фактів проо Горбачова:
- за період його правління соціалістична держава обрала новий курс, названий «перебудовою»: Союз пішов на налагодження відносин із Заходом, в країні проводилася політика гласності (пом’якшення цензури і зняття табу на обговорення деяких тем), в СРСР де-факто узаконили приватне підприємництво у формі кооперативів, радянські війська були виведені з Афганістану.
- у жовтні 1990 року Горбачов отримав Нобелівську премію миру — «на знак визнання його провідної ролі в мирному процесі, який сьогодні характеризує важливу складову частину життя міжнародного співтовариства».
- мати — Гопкало Марія Пантиліївна була українкою. Працювала ланковою в колгоспі, не знала грамоти, була набожною, у покутті влаштувала іконостас, любила співати українських пісень. Її батько Пантелеймон Єфимович походив з селян Чернігівської губернії, яких більшовики насильно переселили до Черкесії.
- у травні 2016 року українська влада заборонила Горбачову в’їзд на територію країни за його висловлювання про Крим. За кілька днів до цього останній президент СРСР заявляв, що «не їздить і не буде їздити» в Україну.
- у 1957 році у Горбачових народилася дочка, яку назвали Іриною. Раннє дитинство Іри Горбачової не відрізнялося від дитинства її однолітків: звичайна школа, звичайний дитячий садок. Але незабаром її життя, як і життя сім’ї в цілому, стало змінюватися.
- в одному з останніх інтерв’ю російській службі Радіо Свобода Михайло Горбачов назвав політику російського керівництва неефективною і… нескромною.
Наразі відомо, що Горбачов довго хворів, але який саме був діагноз, ЗМІ не розголошувалося.
До слова, Національна спілка письменників України хоче закрити в Києві музей Булґакова.