Пом’якшення з 23 травня під питанням. Кличко звертається до уряду

12:35 22.05

З 23 травня столиця планувала запровадити наступний етап послаблення обмежень, але місто не відповідає одному з трьох критеріїв МОЗ для його початку. У зв’язку з цим, мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням дозволити послабити карантин з завтрашнього дня.

Пом’якшення з 23 травня під питанням. Кличко звертається до уряду

Про це Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

Сьогодні Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень. Підкреслю з трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному – кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма – 12 хворих. У Києві зараз, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на 100 тисяч людей. Щодо інших двох критеріїв претензій немає. Перший показник, за кількістю хворих, у місті зумовлений спалахом у дитячому інтернаті для дівчат”, – повідомив Кличко.

Він додав, що за останніх 6 днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми.

Тому я звертаюся до уряду з наступним. Дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх. А тих, що критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тисячі квадратних метрів –  з 23 травня. І не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Бо в місті відбувається транспортний колапс”, – наголосив мер столиці.

Також він зазначив, що, оскільки 23 травня вихідний день, наземний громадський транспорт у звичайному режимі зможе розпочати роботу з 12 години дня.

загрузка...

Ми чекаємо реакції уряду. А місто завтра вранці проведе засідання комісії з надзвичайних ситуацій і ухвалить остаточне рішення. Зважаючи на тижневу динаміку захворювання в столиці”, – наголосив Кличко.

Нагадаємо, у Києві планували розпочати другий етап послаблень не з 22, а з 23 травня. Бо міста можуть коригувати запровадження заходів, виходячи із ситуації у них. Це і є так званий “адаптивний карантин”.

Як повідомлялось, влада Київщини оголосила, що не може впровадити пом’якшення саме через перевищення показника інцидентності – він складає 13,9 замість 12.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...