Про це повідомляє пресслужба Київської облдержадміністрації.
Як зазначається, ухвалена Кабіном 20 травня 2020 року постанова “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів” передбачає послаблення або припинення протиепідемічних заходів на території регіонів на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).
Читайте також: Юрій Назаров про розумне місто: “21 століття для Києва почалося у 2016 році. До цього взагалі нічого не було”
Рішення приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні одночасно трьох ознак:
- інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення). Має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%;
- середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.
В КОДА кажуть, що на сьогодні у Київській області наступні показники:
- інцидентність – 13,9 особи на 100 тис. населення (потрібно менше 12);
- завантаженість ліжок – 8,9 % (потрібно менше ніж 50%).
- середня кількість ПЛР-тестувань – 19,2 на 100 тис. населення (потрібно понад 12 на 100 тис.).
Через те, що один із необхідних чинників (а саме – інцидентність) перевищує встановлений показник, регіональна комісія з ТЕБ та НС не має права прийняти рішення щодо послаблення протиепідемічних заходів, пояснили у облдержадміністрації.
Там кажуть, що моніторять протиепідемічну ситуацію щоденно і в разі її покращення негайно приймуть рішення про послаблення протиепідемічних заходів.
Читайте також: «Світ буде іншим». 10 прогнозів президента МАУ Євгенія Дихне про авіабізнес
Нагадаємо, напередодні МОЗ оприлюднив 5 етапів зняття обмежень з 22 травня по 22 червня.