Полярники показали захоплююче відео полювання морського леопарда

06:55 22.07.2023

Морські леопарди – одні з найвправніших хижаків у водах Антарктики. Їхня довжина в дорослому віці може сягати 3,5 метрів, причому самиці зазвичай більші за самців.

Полярники показали захоплююче відео полювання морського леопарда
Світлодіодне освітлення
 Ці тварини належать до пагофільнихвидів, тобто значна частина їхнього життєвого циклу пов’язана з морським льодом. Вони багато часу проводять на плавучих крижинах, де відпочивають, народжують і вигодовують дитинчат.
 
У різні періоди морські леопарди тримаються певної акваторії поблизу доступного «запасу їжі», зокрема скупчень крилю, колоній пінгвінів і ластоногих (хоча самі ж є частиною цієї групи). Часто в раціоні цих хижаків переважає криль, але вони майстерно полюють і на пінгвінів та тюленів.
 
Залежно від об’єкта живлення в леопардів є різні стратегії полювання, говорять науковці. Так, щоб поласувати тюленятами, вони можуть поводитися трьома способами:
 
  • довго вичікують малюків під берегом, висунувши з води тільки ніздрі;
  • вистрибують на дитинча, ховаючись у хвилях прибою і використовуючи їх як укриття;
  • просто переслідують  у відкритій воді, не приховуючи ні себе, ні своїх намірів.
 
Відомі також різні стратегії полювання морських леопардів на пінгвінів:
нерухомо очікують у воді поблизу місця, де пінгвіни сходять в океан та повертаються на берег, а потім стрімко атакують;
просто переслідують пінгвіна, що трапився їм у відкритій воді.
 
На відео добре видно, як морський леопард полює на пінгвіна Аделі поблизу берега в місці скупчення пернатих. Вочевидь, стрімка атака зненацька не була успішною, тож довелося наздоганяти жертву.
 
Варто відзначити, що швидкість цих тварин у воді дуже різна: морські леопарди можуть розганятися до 35км/год і більше, тоді як пінгвіни Аделі – до 15 км/год. Однак «адельки» дуже маневрені та здатні швидко змінювати напрямок руху. Такий прийом зрештою виснажує героя нашого відео і змушує його відмовитись від потенційної здобичі.
 
Відео та пояснення біолога 28-ї УАЕ Вадима Ткаченка.

Великий Київ у Google News

підписатися