“Політичні переслідування дискредитують Україну” – звернення депутатів Київради до Зеленського

11:00 30.06.2020

Депутати фракції «Солідарність» у Київраді, представники партії «Європейська солідарність» внесли на розгляд Київради проект звернення до глави держави Володимира Зеленського з вимогою припинити кримінальні переслідування п’ятого президента України Петра Порошенка, а також громадських лідерів та активістів Євромайдану – Стерненка, Чорновол, Федини, Омеляна, Марченка, Звіробій.

“Політичні переслідування дискредитують Україну” – звернення депутатів Київради до Зеленського

Про це у вівторок, 30 червня, на брифінгу завив депутат Київради Тарас Криворучко. За його словами, сьогодні Київрада не має морального права стояти осторонь політичних процесів і повинна прямо засудити репресії нової влади проти тих політиків та активістів, які боролися з антинародним режимом Януковича.

Хочу нагадати, що саме у приміщенні міськради на Хрещатику розміщувався один із координаційних центрів Революції Гідності. Тому ми, як депутати Київради, офіційно звертаємося до Зеленського зупинити ганебні політичні переслідування, розправи над громадськими та опозиційними лідерами, активістами Євромайдану”, – підкреслив депутат.

Зокрема у проекті звернення депутатів Київради, яке зачитав Вадим Сторожук висловлюється занепокоєння тим, що у країні спостерігається “згортання демократичних процесів”.

“Політичні події останніх місяців дають підстави серйозно задуматися, в якому напрямку рухається Україна. Політичні переслідування, розправи над громадськими та опозиційними лідерами, активістами Євромайдану, репресивні дії силових структур, керівництво яких асоціюють з колишнім режимом Віктора Януковича, тотальне домінування в інформаційному просторі проросійського наративу – все це свідчення того, що Україна вкотре стоїть перед великими політичними потрясіннями”, – йдеться у тексті заяви.

Депутати звертають увагу Зеленського, що пасивне ставлення центральної влади, а інколи і потурання діям проросійських реваншистів, “веде Україну до політичної, ідеологічної та економічної капітуляції”. А “переслідування справжніх українських патріотів, волонтерів та військовослужбовців, які з перших днів російської військової агресії стали на захист батьківщини, виглядає як відверта допомога ворогу”.

На думку депутатів, “відверте політичне цькування Петра Порошенка не має нічого спільного зі справедливістю і демократією”.

Також представники “ЄС” наголосили, що не бачать нічого спільного зі встановленням справедливості у переслідуванні громадських лідерів та активістів Євромайдану Сергія Стерненка, Тетяни Чорновол, Володимира В’ятровича, Марусі Звіробій, народного депутата Софії Федини, бойового генерала Дмитра Марченка та ексміністра Володимира Омеляна.

Депутати Київради вважають, що президент має дослухатися до численних звернень міжнародних партнерів України та світової громадськості, які наголошують, що кримінальні провадження і переслідування Петра Порошенка та опозиційних політиків дискредитують Україну і особисто президента Володимира Зеленського в очах міжнародної демократичної спільноти.

Зазначається, що даний проект звернення буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні Київради.

Читайте також: Картини за гратами: на відкриття виставки Порошенків знову прийшло ДБР

Нагадаємо, на Порошенка завели ще одну справу – “розпалювання міжрелігійної ворожнечі” через томос.

Раніше Печерський суд відклав розгляд питання про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України Петру Порошенко. Наступне засідання відбудеться 1 липня о 14:00.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...