Поліцейські в Кагарлику фактично викрали сестру зґвалтованої – перша пресконференція потерпілої

16:21 25.06.2020

Згвалтована поліцейськими в Кагарлику дівчина Неля Погребіцька прийшла на першу в своєму житті прес-конференцію. Потерпіла не дала жодного коментаря за весь час прес-конференції і після неї. А її адвокатки розповіли про хід справи, погрози від підозрюваних, про стан і побоювання дівчини.

Поліцейські в Кагарлику фактично викрали сестру зґвалтованої – перша пресконференція потерпілої

Основне, про що розповіли захисниці та народні депутатки на пресконференції, зібрала ТСН.

  • Дівчина боїться за своє життя і за родину через погрози одного з фігурантів, Миколи Кузіва, які пролунали після його арешту.

Ми думали, чи варто їй зустрічатися та розмовляти з журналістами. Але через те, що вона перебуває у дуже серйозному і психологічному важкому стані, і вона за себе боїться і за свою родину. Коли заарештовували одного з фігурантів, Миколу Кузіва, він чітко сказав – “я скоро повернуся і ви зрозумієте, ви тоді отримаєте”. Погрози ці лунали і сама Неля і її родина боїться”, – заявила адвокатка постраждалої Олена Сотник.

  • Адвокатки заявили, що хронологія подій розпочалася раніше: перед зґвалтуванням дівчини її матір подавала заяву до поліції про погрози з боку одного з підозрюваних, яку проігнорували. 

Хронологія подій почалася не 24 травня. Хронологія подій почалася набагато раніше. Неліна мама ще 13 травня подала заяву про погрози Миколи – одного з підозрюваних. І ця справа жодним чином не мала належної реакції”, – наголосила Сотник.

  • Поліціянти з Кагарлика вчиняли незаконні дії і щодо неповнолітньої сестри зґвалтованої. За словами адвоката, поліцейські фактично викрали дівчинку і проводили з нею слідчі дії без будь-яких підстав.

У нас є ще один фігурант у цій справі, і ми заяву вже подали про вчинення злочину щодо малолітньої сестри Нелі, яку звуть Алла. Щодо неї також ті ж самі підозрювані, за кілька годин до того, як почалися події з Нелею, здійснювали незаконні дії як з неповнолітньою”, – розповіла адвокат.

  • Адвокатки Нелі також заявили, що обіцяну охорону потерпілій держава так і не надала, і що вони вимагатимуть від правоохоронних органів надати її.

Нелі потрібна якісна, цілодобова охорона. А їй сказали – ми дамо вам тривожну кнопку, але до найближчого відділку поліції 130 км. Охорони немає, тому що охоронювана особа має забезпечувати диванчик та харчування”, – заявила народна депутатка Анастасія Радіна.

  • Захисниці стверджують, що низка потенційно важливих для справи людей ще не допитані, а у відділку, коли там відбувалися катування, “було на той момент не двоє людей”.

Перевірка йде. Найближчим часом будуть її результати. Ми будемо подавати клопотання про додаткові допити, тому що ми бачимо з матеріалів справи та показань потерпілих, що низка осіб ще не допитані. Ми не правоохоронці, ми не слідчі, але ми зробимо все, аби нові факти, якщо їх ще немає у справі, з’явилися і були доведені”, – сказала адвокатка Олена Сотник.

  • Розповіли на пресконференції і про результати експертиз, які, на думку адвокаток, затягують.

На сьогодні ключовими у цій справі є експертизи. Тому що експертизи доводять ті обставини, на які посилаємось ми, як сторона потерпілої. На превеликий жаль, і для мене це дивно, не тому, що це резонансна справа. Загальна практика говорить про те, що подібні експертизи максимум у таких справах – це два тижні. Вже пройшов місяць, а у нас є результати далеко не всіх експертиз. Зараз призначаються додаткові, теж дуже важливі, які остаточно встановлять факт зґвалтування”, – заявила Сотник.

  • Також було сказано і про те, що справу можуть перекваліфікувати і повернути до неї знову статтю, яка була виключена.

Ми вчора отримали останні дані матеріалів, судячи з того, що є дві експертизи, скоріш за все будемо радитися про перекваліфікацію і повернення 365 статті (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу)”, – заявила одна з адвокаток потерпілої.

  • Олена Сотник повідомила і про тиск на ключового свідка у справі, який є підозрюваним у іншому провадженні, яке розглядає Кагарлицький відділок поліції, що є конфліктом інтересів. Тому важливо, щоб справа про зґвалтування розглядалася і слухалася у Києві.

Є ризик того, що маленькі справи, з яких почалася ця історія, про крадіжку газонокосилки… У цій справі проходить як підозрюваний один із потерпілих, тобто друга людини, яку били і катували у відділку. Мені здається, що не дуже прийнятно, що ці справи продовжують розслідуватися в Кагарлику. Я вважаю, що це однозначний конфлікт інтересів. Це процесуальний тиск на потерпілого в цій справі, тому що в тій маленькій (справі, – ред.) він підозрюваний. Знаючи нашу систему, ми не можемо гарантувати, що там йому не кажуть: “Слухай, ти там перестаєш давати свідчення, а ми тут не переслідуватимемо тебе по цих кримінальних провадженнях”, – розповіла адвокатка.

  • Були озвучені претензії до колишнього адвоката потерпілої Євгена Мельниченка, який, за словами депутатки Олександри Устінової, “схоже, знайомий пана Геращенка” та гальмував справу.

Це адвокат, який за три тижні не подав жодного клопотання у справ і не ознайомився з матеріалами. Три тижні адвокат не брав до рук документів. Не було подання жодного клопотання ні про проведення експертиз, ні щодо слідчих дій. Адвокат навіть не їздив з потерпілою на допит. Ми чудово розуміємо, що це було зроблено спеціально для того, щоб спускати це на гальмах”, – заявила народна обраниця. 

Нагадаємо, що наприкінці травня поліцейські згвалтували жінку у відділку поліції, а також всіляко її катували. 

Після кількох резонансних справ, а саме – згвалтування в Караглику та стрілянини в Броварах, проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова піднялась хвиля протестів. 

У центрі столиці пройшли кілька акцій з вимогами відставки Авакова (РЕПОРТАЖ). Під час акції під Верховною Радою спалили “поліцейського бобіка”.

Великий Київ у Google News

підписатися