Інцидент трапився в приміщенні БЦ “Інкреастар” по вул.Сурікова,3, (яке пов’язують із бізнес-активами родини Попової – ред.), під час проведення обшуку слідчими Головного управління Національної поліції України в рамках кримінального провадження ініційованого фірмами, підконтрольними родині Тетяни Попової.
Попри неодноразові вимоги учасників слідчої дії показати ухвалу суду про дозвіл на проведення обшуку, слідчі так її і не продемонстрували. Лише двоє правоохоронців представилися та вказали свої посади.
Досить цікавий факт, слідчими було продемонстровано ухвалу про проведення огляду майна, із зазначенням конкретного переліку, що нібито належить ТОВ «Медіа Експерт Плюс» та знаходиться за адресою БЦ “Інкреастар”.
Однак, фактично, слідчі прикриваючись ухвалою суду про огляд, проводили обшук Бізнес центру “Інкреастар”, а слідчі заявляли про вилучення майна та документів, які будуть ними виявлені.
Один слідчих, який не назвався, почав поводити себе агресивно і перешкоджав журналісту виконувати свої обов’язки, застосовуючи грубу фізичну силу, виштовхуючи подалі від кабінету, де проводився обшук. Цей момент зафіксовано на камеру.
Журналістом була подана скарга на гарячу лінію Національної поліції про перешкоджання журналістській діяльності та встановлення особи нападника, який називав себе слідчим.
Загалом фактичне проведення обшуку, відбувалось не у відповідності до ухвали суду, а у відповідності до вказівок представників ТОВ «Медіа Експерт Плюс», яка пов’язана із сім’єю Попових та невідомих осіб з якими в телефонному режимі консультувались слідчі.
Як відомо, донедавна Тетяна Попова не мала права залишати територію України і навіть перебувала у розшуку через боргові зобов’язання у кілька мільйонів доларів перед одним із українських банків. У серпні 2020 року у ЗМІ з’явилася інформація, що проблемами Попової перейнявся заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко. Начебто Тетяні Поповій вдалося таким чином домогтися виключення інформації про себе з бази осіб, які переховуються від правоохоронних органів.
У квітні 2007 року ТОВ «Західбудінвест Компані Консалтинг» (яке, за даними сервісу YouControl належить сім’ї Тетяни Попової, зокрема, серед його учасників та керівників в різний час були як сама Тетяна Валеріївна, так і її батько, Попов Валерій Васильович) було укладено договір іпотеки, предметом якого була нежитлова будівля, розташована на вулиці Сурикова, 3, в Києві, загальною площею понад 6 тисяч квадратних метрів – в рамках забезпечення кредитного договору з ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» на суму близько $7 млн. За цим же договором Тетяна Попова виступала в ролі поручителя.
У передбачений договором строк боржник та поручитель не повернули одержані кошти, крім того – намагалися різними шляхами уникнути відповідальності за порушення фінансових зобов’язань. У свого чергу банк звернувся до суду, вигравши три справи, зокрема, у Верховному Суді.
Тетяну Попову та підконтрольні їй організації суд зобов’язав повернути кошти, включаючи суму відсотків та штрафних санкцій, а також приміщення бізнес-центру (де і відбувався обшук – ред.). Натомість ТОВ «Західбудінвест Компані Консалтинг» провело реконструкцію нежитлової будівлі, переданої в іпотеку ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», з метою виведення її з-під іпотеки. В ході реконструкції було формально збільшено площу бізнес-центру та розділено його на дві, формально окремі будівлі, одна з яких пізніше була передана у власність третім особам, а згодом – перепродана.
Банк знову був вимушений звернутись до суду, який дійшов висновку, що реконструкція приміщень, які були предметом іпотеки, проведена незаконно, як незаконними були і їх поділ, переуступка та перепродаж, а за ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» визнав право іпотеки на всю будівлю Це рішення згодом було залишене в силі апеляційною та касаційною інстанцією.
Доки тривали судові спори, щодо ТОВ «Західбудінвест Компані Консалтинг» було розпочато справу про банкрутство. Примітно, що ініціатором цього банкрутства виступило ТОВ «Медіа Експерт Плюс», одним із засновників якого є Попова Наталія Павлівна, і яке раніше виступало в ролі інвестора вже описаної реконструкції нежитлової будівлі, що була предметом іпотеки.
У ході розгляду справи про банкрутство ТОВ «Західбудінвест Компані Консалтинг» судами встановлено, що Солом`янським управлінням поліції Києва ведеться досудове розслідування за кримінальним провадженням № 12016100000000554 за заявою ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» щодо незаконних дій службових осіб ТОВ «Західбудінвест Компані Консалтинг» щодо предмета іпотеки – нежитлової будівлі, розташованої по вулиці Сурикова, 3, у Києві.
Після багаторічної безуспішною судової тяганини наприкінці 2018 року “Райффайзен Банк Аваль” поступився правом боргових вимоги іншій структурі.
Тепер підконтрольні родині Попової фірми відкрили кримінальне провадження, за допомогою якого намагаються дестабілізувати роботу офісного центру та компаній, які законно орендують приміщення.
Читайте також: Новий Еліта-Центр? Арештовано 30 га землі під два майбутні ЖК у Дарницькому районі