Новий Еліта-Центр? Арештовано 30 га землі під два майбутні ЖК у Дарницькому районі

14:38 02.09.2020

Державне бюро розслідувань залучило суди Полтави, щоб ускладнити життя бізнес-партнеру екс-глави Офісу президента Андрія Богдана – Андрію Вавришу. Суддя Октябрського районного суду м. Полтави наклала арешт на майже 30 га на 22-му км Харківського шосе у Дарницькому районі Києва, а також – на майже 13 га на вул. Набережно-Хрещатицька у Подільському районі столиці. Там збирались зводити житлові комплекси.

Новий Еліта-Центр? Арештовано 30 га землі під два майбутні ЖК у Дарницькому районі
оренда квартири Київ

Про це свідчать ухвали суду від 31 липня. Ці ділянки, а також об’єкти незавершеного будівництва на них, стали речовими доказами у кримінальному провадженні, яке розслідують слідчі Державного бюро розслідувань. 

У ситуації із новобудовами та землею під ними  розбирались “Наші Гроші”. 

Що і хто хотів збудувати ?

2 житлових комплекси – ЖК “Новий Поділ” та ЖК “О2 Residence” на загальній площі майже 30 га. 

Партнерами забудови зазначені компанії “Perfect Group” нардепа ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка та “Saga Development” Андрія Вавриша. 

Про що клопоче прокурор?  

У своєму клопотанні прокурор послався на те, що службові особи Київської міськдержадміністрації у змові з іншими невстановленими особами умисно, з метою одержання неправомірної вимоги для двох вищезгаданих компаній сприяють протиправній забудові

Протиправна забудова планувалась по вул. Набережно-Хрещатицькій та Набережно-Луговій у складі ЖК “Новий Поділ”.

Скріншот “Наші Гроші”

Що встановило слідство? 

Земельні ділянки призначені для громадських забудов. Наміри збудувати житловий комплекс не відповідають цільовому та функціональному призначенню ділянок. 

До того ж, ділянки знаходяться у межах історичного ареалу Києва, і на них неможлива забудова без дозволу Мінкульту.

Кому належать ці скандальні забудови? 

Інвестором забудови є група компаній «Saga Development», бенефіціарним власником якої є Андрій Вавриш. До заснування компанії у 2015 році він працював заступником директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Як вказує слідство, Вавриш неодноразово проявляв протиправну зацікавленість до вказаних земельних ділянок з метою подальшої забудови на них житлових будинків, особисто погоджував завдання на розробку детального плану території в межах, зокрема, вул. Набережно-Лугова у Подільському районі міста Києва, тобто вже на той момент готував вказані земельні ділянки для подальшої їх забудови».

На якому етапі будівництво?

В травні ДАБІ відмовила забудовникам у видачі дозволу на проведення будівельних робіт. 

Із ЖК “Поділ” все  ясно. Що не так з ЖК “О2 Residence”?

Цільове призначення ділянок, на яких планували звести цей комплекс – дві ділянки площею 6,19 га та 23,72 га на 22-му кілометрі Харківського шосе – також не дозволяє проводити на них будівництво такого плану. 

Відомо, що менша ділянка належить до земель оборони (перебуває у користуванні Національної академії внутрішніх справ), а більша має рекреаційне призначення. 

Про що клопоче прокурор? 

У клопотанні про накладення арешту на вказані дві ділянки прокурор послався на те, що ректор НАВС та співробітники Департаменту містобудування та архітектури КМДА з метою одержання неправомірної вигоди використовуючи службове становище, сприяють компанії “Сага Девелопмент” у проведенні будівництва. 

Кому це потрібно? 

Керівником “Сага Девелопмент” є Андрій Вавриш. Проектантом ЖК є ТОВ «Терра Проджект», пов’язане з Вавришем.

Договір на забудову Нацакадемія внутрішніх справ уклала у 2017 році із ТОВ Фірма «Резон». Власниками Фірми «Резон» є два закриті венчурні інвестфонди – «Еверест» і «Ельбрус». Керівником «Евереста» є Дмитро Овсій, юрист Андрія Вавриша.

А керівником «Ельбруса» є Кирило Скурський. Як з’ясували журналісти «Наших грошей з Денисом Бігусом», на Скурського оформлений мікроавтобус, який супроводжував автомобілі екс-голови Офісу президента Андрія Богдана, друга Андрія Вавриша.

Генпідрядником будівництва є ТОВ «Комфорт Буд Інвест», власниками якого є Олег Новаківський та Віталій Поєнко.

Олег Новаківський також був співвласником ТОВ «Сага 18» і є керівником ТОВ «Альта-Град» – власниками обох фірм є інвестфонди «Еверест» і «Атлон», керівником яких є Дмитро Овсій.

Власником ТОВ «Сага Девелопмент» є панамська компанія «Тревор Бізнес С.А.», кінцевим бенефіціарним власником якої є Андрій Вавриш.

Він же є керівником «Сага Девелопмент».

Які останні рішення щодо цих будівництв?

Ухвалою суду від 31 липня на землі накладено арешт. 

Ці ділянки, а також об’єкти незавершеного будівництва на них, стали речовими доказами у кримінальному провадженні, яке розслідують слідчі Державного бюро розслідувань.

Процесуальний нагляд за слідством здійснює Офіс Генпрокурора.

Великий Київ у Google News

підписатися