Поліція Київщини фіксуватиме воєнні злочини росіян за допомогою 3D-сканерів

Автор: Галина Ворона
04:31 28.11.2023

Криміналісти поліції Київщини опанували новітні 3D-сканери для огляду місць бойових дій та терактів.

Поліція Київщини фіксуватиме воєнні злочини росіян за допомогою 3D-сканерів
оренда квартири Київ

Як розповіли у поліції Київщини, тижневе навчання відбулось в рамках проєкту «Польська допомога», за результатами якого криміналісти в грудні отримають лазерний 3D-сканер «Z+F Imager 5016».

Це дозволить фіксувати в 3D-моделі всі наслідки ракетних ударів по житлових будинках та критичній інфраструктурі, артилерійських обстрілів, бомбардувань та інших воєнних злочинів росіян.

Важливо, що використання цього пристрою дозволить фіксувати воєнні злочини в найкоротші терміни та з мінімальним використанням людського ресурсу, адже нерідко росіяни свідомо обстрілюють місця скоєння своїх злочинів повторно, коли туди прибувають поліцейські та медики для порятунку людей.

У тренінгу зі 3D-сканування взяли участь 14 спеціалістів-криміналістів з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Миколаївської, Херсонської областей та Головного слідчого управління Нацполіції.

Вони отримали теоретичні та практичні знання про:

  • використання лазерних 3D-сканерів у кримінальних провадженнях для швидкого збору доказів воєнних руйнувань, катастроф і терористичних атак на великій за площею і важкодоступній місцевості;
  • можливості використання лазерних 3D-сканерів для фіксації пошкоджень об’єктів критично важливої інфраструктури (виробничих підприємств, електростанцій, нафтопереробних заводів, мостів) внаслідок воєнних дій, катастроф і терористичних актів;
  • документування пошкоджень великих будівель — багатоквартирних будинків, вулиць, торгових центрів тощо;
  • моделювання та комбінування зображень відсканованих об’єктів;
  • візуалізацію та презентацію збірної моделі відсканованих об’єктів для потреб правоохоронних та судових органів (поліція, прокуратура, суди).

Читайте також: У Гостомелі відкрився штаб, де збирають для суду свідчення про воєнні злочини росіян – куди звертатись 

Нагадаємо, у Бучі розслідують воєнні злочини, скоєні в період окупації.

Великий Київ у Google News

підписатися