Поки що тільки маски і дистанція – у КМДА пояснили, коли перестануть пускати у заклади без COVID-сертифікатів і тестів

Автор: Галина Ворона
18:43 05.10

Поки у Києві встановлений “жовтий” рівень епіднебезпеки, наявність COVID-сертифікатів або ПЛР-тестів не є обов’язковою умовою для відвідування міських закладів або установ. Основні вимоги зараз – маска та дотримання дистанції.

Поки що тільки маски і дистанція – у КМДА пояснили, коли перестануть пускати у заклади без COVID-сертифікатів і тестів

Про це повідомили у Департаменті муніципальної безпеки КМДА у відповідь на поширення низкою ЗМІ інформації про посилення обмежень у столиці і обов’язкову наявність COVID-сертифікатів і тестів для відвідування організацій і закладів.

Як пояснюється, Київ готується до можливого посилення карантинних обмежень у разі встановлення на території міста “помаранчевого” або “червоного” рівня епідемічної небезпеки.

Зокрема, мова йде про підготовку структурних підрозділів міської та районних адміністрацій, організацій, підприємств та установ столиці до організації прийому громадян за умови перевірки сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, або негативного результату тестування на COVID-19.

Поки столиця залишається у “жовтій” зоні, основними вимогами до відвідувачів закладів є наявність маски та дотримання дистанції. Але ми вже готуємось до можливого посилення карантинних обмежень і напрацьовуємо механізми дій на випадок, якщо будемо змушені вимагати від структурних підрозділів міської влади, у тому числі ЦНАПів, і від інших установ допускати відвідувачів лише за наявності COVID-сертифікатів або негативних тестів на COVID”, – розказав перший заступник директора Департаменту муніципальної безпеки Олег Куявський.

Він пояснив, що Протокол № 15 засідання штабу із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 01.10.2021 року не встановлює додаткових обмежень для міських установ, а наголошує на необхідності виконання вимог Постанови Кабміну № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Читайте також:  QR-код про вакцинацію: у Києві обговорюють нові обмеження через COVID-19

Нагадаємо, Київ може опинитися в “помаранчевій” зоні.

Великий Київ у Google News

підписатися