Показали владі, як треба: активісти ГО облаштували інклюзивне укриття у багатоповерхівці на Солом’янці

Автор: Галина Ворона
17:59 23.02

Укриття звичайного багатоквартирного будинку можна зробити доступним для людей з інвалідністю. Це довели у Громадській організації “Fight For Right”, які облаштували безбар’єрне укриття у будинку на Солом’янці.

Показали владі, як треба: активісти ГО облаштували інклюзивне укриття у багатоповерхівці на Солом’янці Фото: Укрінформ

Про це розповіли на Facebook-сторінці “Fight For Right”.

Як зазначається, у Києві команда Fight For Right насамперед здійснила моніторинг укриттів і з’ясувала, де є значна потреба для людей з інвалідністю в доступних укриттях.

Після консультації з експертом щодо облаштування укриттів із урахуванням Державних будівельних норм “Fight For Right” долучилася до ремонту кількох приміщень: розробила план, закупила всі необхідні матеріали.

Презентація одного із таких укриттів, що розташоване у будинку на вул. Борщагівській, 173\187, відбулась сьогодні за участі представників центральної і місцевої влади.

В укритті є доступна вбиральня, тактильні смуги, які до неї спрямовують, поручні, підсвітка (на випадок, якщо немає електрики), мнемосхема, інформаційні таблички тощо.

Проєкт здійснили за підтримки Посольства Великої Британії.

За словами активістів, своїм прикладом вони показують, що можна робити укриття з інклюзивними елементами і тим самим допомогти людям з інвалідністю користуватись захисними спорудами цивільного захисту.

Відео доступного укриття оприлюднив на своїй Facebook-сторінці заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко, який був на презентації.

За його даними, на сьогодні в Україні понад 60 тисяч укриттів, з яких лише 8% мають безперешкодний доступ.

Нагадаємо, у бібліотеці КПІ відкрили інноваційне укриття-коворкінг для навчання та студентських івентів.

Великий Київ у Google News

підписатися