Про це розповів в. о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час прямого ефіру в телемарафоні “Єдині новини”.
Ми розпочинаємо підготовчі роботи на першу чергу. Після підготовчих робіт розраховуємо вийти на безпосереднє будівництво першої черги Національного військового меморіального кладовища“, – сказав він.
За словами Порхуна, будівництво першої черги поділено на два етапи, зокрема першу частину планують ввести в експлуатацію до кінця серпня – початку вересня, що дасть можливість розпочати поховання полеглих українських героїв.
На першому етапі організують заїзд на цвинтар, площу перед входом до комплексу, площу для проведення церемоніалу, а також перший сектор для поховань. Повністю побудувати весь комплекс Національного військового меморіального кладовища планується до 2027 року.
Довідково. Національне військове меморіальне кладовище – загальнонаціональне місце вшанування та увічнення пам’яті загиблих захисників і захисниць України. Меморіальний комплекс передбачає наявність військового кладовища з усіма необхідними ритуальними спорудами для організації почесних поховань загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Тут також буде збудований музейний комплекс, який увічнить пам’ять загиблих та зафіксує для майбутніх поколінь їхній внесок у захист української державності.
Читайте також: 4 поширені питання про Меморіальне кладовище у Гатному: кого дозволять ховати, чи будуть портрети на могилах та конфлікт конфесій
Нагадаємо, наприкінці березня 2024 року державна установа “НВМК”, яка є замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища, зареєструвала право постійного користування земельними ділянками для його будівництва.
Як повідомляв “ВК”, Національно-військове меморіальне кладовище, розраховане на 50 тисяч поховань, хотіли побудувати у Биківні та обіцяли відкрити до кінця 2023 року. Київрада виділила під будівництво ділянку, проте згодом ідею відкинули. Причина – збереження лісу та задля відсутності змішування історичних контекстів.
У 2022 році пропонували розмістити об’єкт на території урочища “Лиса Гора” у Голосіївському районі Києва
Після повідомлення, що головний цвинтар розташують у Гатному, проти виступали родичі захисників – вони виходили з протестами у центр міста. Казали, що такий об’єкт має розташовуватися в межах Києва.
Наприкінці серпня в уряді повідомили, що Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, планують створити на території Гатненської громади Фастівського району Київської області.