Погляд у минуле. До Дня пам’яті жертв Голокосту відкриють артоб’єкт

18:55 26.01

27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, на проспекті Перемоги, 10 відкриють новий артоб’єкт – інсталяцію “Погляд у минуле”.

Погляд у минуле. До Дня пам’яті жертв Голокосту відкриють артоб’єкт

Про це повідомляє КМДА.  

Інсталяція «Погляд у минуле» авторства художниці та архітекторки Анни Камишан пропонує зазирнути у минуле. У два кам’яні валуни вмонтовано монокуляри з фотографіями німецького військового фотографа-пропагандиста Йоганнеса Геле, який восени 1941 року зробив серію кольорових знімків в окупованому Києві.

Ці кадри є важливими документами і свідченнями жахливого злочину, які нацисти вчинили у Бабиному Яру. Заглянувши у вмуровані у валуни об’єктиви, можна побачити те, що побачив та зафіксував тут фотограф майже 80 років тому.

Часто на єврейських цвинтарях ставлять мацеви у вигляді зрубаних дерев. Ми ніколи не дізнаємося, як звали загиблих на цій фотокартці, цей зв’язок із минулим назавжди перервано, тому дерево-монумент позбавлено коренів. Ми використали для інсталяції саме сухостійний дуб, який уособлює життя, обрубане смертю. Мета цієї інсталяції – посеред жвавої вулиці хоча б на мить зупинити людину, яка постійно поспішає у своїх справах, дати їй можливість зазирнути у минуле і відчути цінність і крихкість сьогодення», – розповідає Анна Камишан.

Нагадаємо, “Великий Київ” писав про попередню інсталяцію у Бабиному Яру.

Читайте: Неоднозначна інсталяція у Бабиному Яру: “розстріли” у дзеркалі, голоси мертвих та 6-метрові аудіотруби – фоторепортаж

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...