Як зазначають в Українському центрі трансплант-координації, якщо брати до уваги, що кров однієї донації може врятувати 3 пацієнтів, то за час війни вони, можливо, врятували уже тридцятьох людей. Онкохворих, породіль, поранених російськими ракетами або воїнів, які боронять Україну.
Всеволод Немченко здавав кров 47 разів. І його досить поширена, але так само цінна 2+, врятувала щонайменше 140 українців. Які живуть, дихають і, можливо, захищають країну завдяки його жертовності.
Донорську кров неможливо нічим замінити — не існує ні природних, ні штучних аналогів. В Україні з початком війни потреба у донорській крові та її компонентах значно виросла. Але українці не перестають донатити кров. З осені минулого року, відколи в країні було запущено національну ініціативу «Твоя кров може воювати», щоденні запаси компонентів крові виросли, в середньому, на 2800 доз.
Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації:
«Ми розуміємо, що велика, обов’язкова перемога у цій війні пишеться кров’ю наших воїнів, але справедливо буде додати, що вона твориться і кров’ю наших донорів. Дякуємо кожному, хто ділиться своїми безцінними краплинами життя і закликаємо приєднатися до донорського руху всіх, хто може стати донором. Більше донорів – більше запасів крові, а у наших лікарів більше можливостей рятувати людей».
Відомо, ліцеїст запропонував технологію, яка допоможе виробляти пористий алюміній ефективніше та дешевше.