Податок на телевізори і смартфони – це правда? Пояснюємо

17:47 15.06.2020

В Україні хочуть запровадити новий податок, що призведе до здорожчання на 5% смартфонів, планшетів, ноутбуків, телевізорів, аудіосистем, жорстких дисків, принтерів і паперу. Вирішувати це питання буде Верховна Рада: якщо підтримає дане рішення – українцям слід готуватись до здорожчання техніки.

Податок на телевізори і смартфони – це правда? Пояснюємо

Відповідний законопроєкт “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, що дозволяє збирати винагороду за авторський контент з імпортерів з кожного проданого планшета, смартфона, телевізора і з офісного паперу, опубліковано на офіційному сайті парламенту. 

Законопроект проаналізували Букви.

За логікою розробників законопроекту, автори контенту страждають  через користувачів телевізорів або смартфонів, що завантажують на пристрій фільми або музику безкоштовно.

Тому для винагороди власників прав імпортери техніки повинні включати ці суми до вартості товарів, виплачуючи їх організації колективного управління, яка зі свого боку буде виплачувати кошти авторам. 

При цьому зазначається, що переговори щодо розмірів зборів з різних видів техніки поки не мали успіху.

Зокрема, Європейська бізнес-асоціація, що представляє імпортерів, вважає запропоновані тарифи пережитками минулого. А от організація колективного управління, що представляє інтереси авторів контенту, наполягає, що така система існує в більшості країн.

За даними видання, збори за приватне копіювання ввели в Україні ще в 2003 році для аналогових пристроїв. Згодом технології змінилися, а збір залишився. У травні 2018 року парламент прийняв закон про управління майновими правами, що передбачає сплату відсотка за потенційну можливість копіювання. Однак якщо раніше купівля порожньої аналогової касети означала, що на неї щось буде записано, сьогодні покупка телевізора або смартфона не гарантує завантаження контенту.

Уточнюється, що збори з телевізорів і смартфонів станом на сьогодні існують не у всіх країнах, а збори з паперу сплачуються тільки в трьох країнах світу.

Нагадаємо, Зеленського з командою оштрафували за відвідування кафе. Власника закладу теж не забули.

Великий Київ у Google News

підписатися