Подарований шанс на порятунок отримали 8 українців, яким пересадили органи

Автор: Любава Лисичкіна
18:28 23.04

Трансплантація органів вже не розглядається як окрема подія, а стає системною, плановою роботою. Операції, за які раніше країна платила іноземним клінікам, тепер виконуються вітчизняними фахівцями і кількість таких операцій неухильно зростає.

Подарований шанс на порятунок отримали 8 українців, яким пересадили органи Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
 
Як деталізували медики, цього разу завдяки роботі колективів КНП “Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради” та Лікарні Святого Луки (м. Кропивницький) 8 пацієнтів, які потребували пересадки органу, отримали нове життя.
 
Ми вдячні своїм колегам та співробітникам Українського центру трансплант-координації за професіоналізм, взаємодію і колегіальність. Вдячність і шана донорам та їхнім родинам за подарований шанс на порятунок тим, хто його так очікував”,  – додають лікарі-трансплантологи.
 
Як відомо,  починаючи з 2024 року Центр уклав угоду з НСЗУ про надання медичної допомоги з використанням методу трансплантації органів, що забезпечується пацієнтам через Програму медичних гарантій. Таким чином, операції з трансплантації органів, передопераційні обстеження та післятрансплантаційний супровід здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
 
До слова, кілька днів тому стало відомо, що в Україні за добу хірурги-трансплантологи врятували 12 людей, зробивши пересадку органів.

Великий Київ у Google News

підписатися