Побиття студентів «беркутом»: 8 років тому історія України поділилась на до і після

Автор: Марія Супрун
10:06 30.11.2021

8 років тому історія сучасної України поділилась на до і після… В ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності відбулось звіряче побиття студентів «беркутом».

Побиття студентів «беркутом»: 8 років тому історія України поділилась на до і після Фото: Scanpix/AFP

Як зазначив п’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко, тієї листопадової ночі жорстокий режим Януковича перейшов останню межу.

Цей момент став спусковим гачком для нашого народу. І вже 1 грудня на вулиці Києва вийшли близько мільйона обурених людей. Вийшли, щоб показати силу, здатну рушити найавторитарніші режими. І гасло «Україна – це Європа!» автоматично змінилось на «Банду геть!». А далі були майже 100 днів виснажливої боротьби і смерті Небесної Сотні. Та ціна, яку заплатила Україна за право самій визначати своє майбутнє“, – написав Порошенко в Telegram.

Лідер “ЄС” додав, що зараз, коли президент Зеленський намагається побудувати в Україні авторитарний режим лукашенківського чи путінського взірця – маємо знову об’єднатися навколо ідеалів Гідності і Свободи.

І ніколи не забувати про ті страшні події і тих, хто тоді віддав найцінніше – своє життя. Без них – наша реальність сьогодні могла б бути зовсім іншою“, – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, в ніч на 30 листопада 2013 року, до мітингувальників на Майдані вперше застосували силу. «Беркут» почав «зачистку» Майдану від 400 учасників мітингу. Їх били кийками, заламували руки та розбивали голови. Побиття, що мало змусити людей розійтися по домівках та дати владі «встановити йолку», спровокувало зворотній ефект. 30 листопада зібрався стихійний мітинг та сформувалися перші загони самооборони. Наступного дня, 1 грудня, у центр Києва прийшли тисячі українців на знак протесту та захисту власної гідності.

Читайте також: 30 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Великий Київ у Google News

підписатися