30 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Автор: Марія Супрун
09:25 30.11.2021

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день домашніх тварин, Міжнародний день спідниці, День вічної молодості, Міжнародний день сексу, Міжнародний день комп’ютерної безпеки (захисту інформації), Всесвітній день слонів “Слоноуін”, День пам’яті жертв застосування хімічної зброї, Міжнародний день “Міста за життя”. В Україні – День радіотехнічних військ ЗСУ. За церковним календарем сьогодні віряни вшановують пам’ять Святителя Григорія чудотворця.

30 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони
Світлодіодне освітлення

Яке сьогодні свято

День радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України відзначається з 2010 року. У світі радіотехнічні війська відіграють одну з найважливіших ролей у забезпеченні оборони країни. Вони призначені для ведення радіолокаційної розвідки та відстеження обстановки у зоні повітряного простору України. Радіолокаційна галузь України активно розвивається, країна входить до десятка держав, здатних виробляти локаційне обладнання високого класу. Українська продукція має гарну репутацію у світі, завдяки цьому країна продає локаторів більше, ніж найближчі конкуренти.

День пам’яті всіх жертв хімічної війни проводять було запроваджено у грудні 2015 року на 20-й сесії Конференції країн-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї та про її знищення. На сесії було прийнято відповідну постанову. З того часу відзначення дня має щорічний традиційний характер. Мета пам’ятних заходів полягає в тому, щоб віддати пошану всім жертвам хімічної війни. 

30 листопада святкують Всесвітній день домашніх тварин. Ініціатива запровадити таке свято виникла у представників руху за захист тварин та природи. Ідею вони представили на Міжнародному Конгресі, який відбувся 1931 року в Італії. Тоді на з’їзді представники різних організацій вирішували питання про захист довкілля. Головна мета свята – викликати у серці людини теплі почуття та бажання захистити домашніх тварин. 

Міжнародний день спідниць. Це неофіційне свято, але в цей день часто вітають тих, хто причетний до світу моди. Існує цікаве твердження стосовно запровадження свята. Подію створили як відповідь на обмеження фільму «La Journée de la jupe«. Цікаво, що навіть міністр освіти Франції отримав листа з проханням дозволити жінкам носити у школах спідниці.

Міжнародний день захисту інформації. Заснована ця подія в 1998 році Асоціацією комп’ютерного обладнання в США. Причиною стало те, що у тому ж році була вперше зафіксована активність комп’ютерного хробака. Вірус був створений Робертом Моррісом. Тому фахівці замислились над необхідністю забезпечити інформаційний захист.

Міжнародний день сексу. З’явилося свято в 2007 році на різноманітних форумах. Там обрали і перше місце проведення події – Амстердам. Це не офіційний день, але його внесли до міжнародного календаря ЮНЕСКО. 

Яке сьогодні релігійне свято

За церковним календарем сьогодні віряни вшановують пам’ять Святителя Григорія чудотворця. Він також відомий як Григорій Неокесарійський. Інші назви свята: “Григорій”, “Никон”, “Зустріч Сівера”, “Передзим’я”. Ще день називали “Зимовказівником”, так як він визначав, яка буде погода взимку. У народі день також прозвали “Сівером”, так як починав дути холодний північний вітер. 

Іменини сьогодні у Григорія, Лазаря, Никона, Михайла, Івана та Геннадія. 

Прикмети

  • Гарна погода 30 листопада віщує не сурову зиму, і навпаки.
  • Похмура погода на Григорія – прикмета, що сонячних днів взимку теж буде мало.
  • Яка погода на 30 листопада, такою вона буде і взимку
  • Хмарність до полудня, після чого небо прояснюється – зима буде сонячною і м’якою

Що сьогодні не можна робити

  • 29 листопада не можна ходити в одній шкарпетці або панчосі, інакше помре хтось із родичів.
  • З людиною через поріг не розмовляйте, а то посваритеся.

Цей день в історії

  • 1432 – під час громадянської війни у Великому князівстві Литовському князь Федір Корибутович розбив поляків біля Копистирина, поблизу Морахви.
  • 1763 – Судова реформа в Гетьманщині. Універсалом гетьмана Кирила Розумовського в Україні запроваджено суди – земські (для цивільних справ), гродські (для кримінальних) та підкоморські (для земельних); Генеральний суд став найвищою апеляційною інстанцією.
  • 1786 – указом Петра Леопольда Йосипа Габсбурга у Великому герцогстві Тосканському уперше в європейській державі скасовано смертну кару.
  • 1867 – розпочав роботу Одеський маяк – перший електричний маяк на теренах Російської імперії.
  • 1886 – у паризькому залі для оперет, пантомім, водевілів і політичних мітингів Фолі-Бержер відбулось перше ревю за участю жінок у досить відвертих костюмах.
  • 1918 – Данія визнала острів Ісландію незалежним і пов’язаним з нею лише особистою унією. 17 червня 1944 року Ісландія вийшла із союзу з Данією і була проголошена республікою.
  • 1922 – у віці 78 років востаннє вийшла на сцену легендарна французька актриса Сара Бернар.
  • 1936 – пожежа знищила унікальний Кришталевий палац в Лондоні, який збудували у 1851 році для проведення I Всесвітньої виставки.
  • 1939 – провокацією на кордоні та подальшим нападом СРСР на Фінляндію почалась радянсько-фінська війна (“Зимова війна”).
  • 1954 – у містечку Силакауга американського штату Алабама впав метеорит Силакауга. Один з його уламків, вага якого сягала 4 кілограмів, а діаметр – 15 сантиметрів, травмував жінку, що стало першим задокументованим випадком влучання небесного тіла в людину.
  • 1968 – у Києві відкрили Республіканський будинок композиторів.
  • 1982 – Майкл Джексон випустив найпродаваніший альбом усіх часів під назвою ”Thriller”.
  • 1996 – створено Державну митну службу України.
  • 2002 – засновано Київську незалежну медіапрофспілку.
  • 2006 – офіційний реліз нової операційної системи Windows Vista і пакету програм Office 2007 корпорації “Microsoft”.
  • 2013 – відбувся незаконний силовий розгін “Беркутом” Євромайдану, з метою очищення площі від учасників стихійного протесту.

Великий Київ у Google News

підписатися