Козаровицьку гідротехнічну споруду підірвали у лютому-березні 2022 року, щоб зупинити російські танки. Рівень води після деокупації частково знизили, проте не повністю – в оборонних цілях. Відтак, минулого літа місцеві мешканці ловили рибу на полях, де до вторгнення пасли худобу, взимку село перетворилось на суцільну ковзанку, жителям бракувало питної води, а двори були вкриті товстою кригою. Дотепер залишаються залитими двори, погреби та городи.
«Селищна рада спільно з Міжнародною неурядовою некомерційною організацією ACTED Ukraine та партнерською гуманітарною організацією Ініціатива IMPACT/REACH проводить інтерактивні обговорення з представниками громадськості, науковцями та управлінцями, задля розробки рекомендацій в рамках дослідження на час дії проекту «Зональна оцінка ризиків та підтримка планування в громадах на випадок надзвичайних ситуацій», – розповів кореспонденту «ВК» селищний голова Володимир Підкурганний.
Жителі Демидова з весни минулого року отримують допомогу від місцевої ради, запевнив селищний голова. Це помпи та бензин для відкачування води з підтопленого масиву, а також невеликий набір харчів.
«Місцеві жителі спільно з селищною радою здійснюють закупки бензину. Зниження рівня води здійснюється на регулярній основі шляхом її відкачування починаючи з квітня 2022 року. Жителі підтоплених будинків отримують гуманітарну допомогу у виді продуктових наборів та гігієнічних наборів, твердопаливних котлів та інших видів допомоги за попереднім зверненням до гуманітарного штабу», – сказав Підкурганний.
Він додав, що мешканці затоплених господарств отримали разову допомогу – по 20 тис. грн.
Раніше «ВК» розповідав, що під час окупації був вимушений виживати зоопарк “ХІІ місяців” у Демидові – хижаки їли по 4 кг м’яса раз на 4 дні.
В червні минулого року жителі підтопленого села перекривали рух транспорту під Києвом. Після чого, уже в липні заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко мешканцям обіцяв, що вода швидко відступить. Тоді ж люди самотужки відкачували воду, попри обіцянки влади.