Півгодини фотошопу і спецперепустка для проїзду готова (ВІДЕО)

09:08 06.04.2021

В мережі продемонстрували, що підробити спеціальний квиток не проблема для людей, які вміють користуватися програмою для роботи з зображеннями.

Півгодини фотошопу і спецперепустка для проїзду готова (ВІДЕО)

Про це повідомляє «Великий Київ».

Помічник депутата Київради від фракції «Голос» Максима Нефьодова та засновник ГО «Мінзмін» Андрій Кулібаба у своєму дописі в мережі Facebook опублікував відео, як виглядає свіжезроблена підробка спеціальної перепустки для проїзду у громадському транспорті Києва на період обмежувальних заходів.

«Людина, яка вміє користуватися фотошопом, і має півгодини вільного часу та знайому поліграфію створює таку перепустку» – констатує Андрій.

Він стверджує, що його знайомий зробив цю перепустку лиш маючи в наявності фото справжньої, не для продажу чи особистих цілей, а тільки щоб перевірити, чи можна пройти з нею в метро, та щоб показати, що інструмент спецперепусток – це фікція.

«І знаєте? Пройти можна. Просто, і ніхто тебе не запитає, і ніхто навіть не перевірить, бо немає ніяких реєстрів і баз. І в принципі, перевірити, чи це справжня перепустка, можна, якщо сконтактувати з департаментом, який їх надавав.

Тобто перепустка, не несе нічого крім додаткових проблем у вигляді пустого транспорту, підвищених цін на таксі, переповнених таксувальників, додає корупційної складової, як зі сторони КМДА, так і масового виробництва цих папірців, впевненими користувачами фотошопу.

Ті хто їздить на роботу на машині/велосипедах, ті хто працював вдома працюють вдома, а ті кому критично необхідно й іншої можливості немає, або платили захмарні ціни, або шукали, як обійти систему.

P.S. Завтра, які прогнози по цінам на таксі?» – пише Андрій Кулібаба.

Саморобний спецквиток хоч і виглядає справжнім, але містить певні граматичні помилки, які судячи з коментарів зроблені спеціально в рамках експерименту.

Проте згідно тверджень у дописі, це не завадило безперешкодно скористатися ним для проходу в метро.

За допомогою поліграфії вдалося навіть відтворити золотий щит з гербу Києва. Проте автор допису відмовився повідомити назву підприємства, яке допомогло з експериментом, оскільки побоюється уваги правоохоронців.

Андрій Кулібаба та коментатори звертають увагу також на відсутність якого-небудь захисту чи навіть нумерації перепусток, і що зворотній бік взагалі заповнюється вручну. Тому ставлять їх в один рівень з документами сторічної давнини, публікуючи для прикладу фото перепустки Української Центральної Ради 1919 року «Для свобідного переходу у місті Київ».

А щодо необхідності поставити мокру печатку підприємства, то в коментарях зазначають, що можна замовити печатку будь-якого підприємства, бо фірми-виробники навіть не вимагають підтвердження, чи має замовник якесь відношення до такої організації.

«Україна – країна, в якій перший в світі цифровий паспорт, але пропуски друковані робимо» – іронізують в коментарях.

«Великий Київ» закликає читачів не повторювати даний експеримент, оскільки це може стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства України.

Зокрема, за підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, або збут такого документа Кримінальний кодекс України передбачає штраф до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років (ч. 1 ст. 358 ККУ).

Такі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк (ч. 3 ст. 358 ККУ).

І навіть за використання завідомо підробленого документа можна отримати штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років (ч. 4 ст. 358 ККУ).

А продаж спеціальних перепусток під виглядом справжніх може також додатково кваліфікуватися як шахрайство згідно ст. 190 Кримінального кодексу України.

Читайте також:

Великий Київ у Google News

підписатися