Після війни нові будинки в Україні проектуватимуть вже з бомбосховищем

Автор: Марія Супрун
16:08 31.03

Після війни нові будинки в Україні проектуватимуть та зводитимуть на кшталт ізраїльських – з обов’язковим укріпленим підземним паркінгом.

Після війни нові будинки в Україні проектуватимуть вже з бомбосховищем

Про це у соцмережах повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков після відвідування Харкова, де окупанти знищили обстрілами майже 1300 житлових багатоповерхових будинків, 70 шкіл, 54 садочки, 16 лікарень.

Матимемо можливість переосмислити та перезапустити життєдіяльність постраждалих міст. Досвід війни підтверджує, що проєктування нових будинків має відбуватися вже з укріпленим підземним паркінгом (на кшталт того, як це роблять у Ізраїлі), з використанням енергоощадних технологій“, – заявив Кубраков.

До слова, всі нові будинки в Ізраїлі будуються вже з бомбосховищем. Крім того, в квартирах мають бути “кімнати безпеки” – індивідуальні бомбосховища, які мають вистояти у випадку потрапляння ракети.

Засновник девелоперської компанії KAN Development Ігор Ніконов також згоден, що все нове житло потрібно буде зводити по-іншому. УЗа його словами у будинку має бути бомбосховище – підземний поверх з двома виходами та місцями, де можна постелити матраци. Такі приміщення мають бути або в самій будівлі, або поруч із нею. Наявність у житлових будинках бомбосховищ має бути прописана у Державних будівельних нормах.

Як повідомлялося, окупанти продовжують відведення підрозділів на Броварському напрямку.

Великий Київ у Google News

підписатися