Підліток з Київщини з друзями організував у школі збір пластику і друкує на 3D-принтері деталі для дронів

Автор: Галина Ворона
15:42 23.01

Десятикласник з Київщини Кирило Гарнага разом з друзями знайшли кошти на 3D-принтери, на яких тепер друкують різноманітні технічні деталі, зокрема хвостовики для дронів. Таким чином вони активно волонтерять та допомагають ЗСУ.

Підліток з Київщини з друзями організував у школі збір пластику і друкує на 3D-принтері деталі для дронів
Світлодіодне освітлення

Про свій досвід волонтерства та допомоги Кирило розповідає в спеціальному проєкті УП “Покоління Перемоги”, присвяченому дітям з деокупованих територій. 

Повномасштабну війну хлопець зустрів у рідному селі Катюжанка, що на Київщині за майже 50 кілометрів від Києва. Цей регіон у перші дні повномасштабної війни захопили російські війська: протягом 37 днів село було під окупацією. За цей час тут встигли побували й “кадирівці”, й росіяни, й буряти, які накоїли багато зла: у місцевій школі  влаштували підвал, де допитували усіх “підозрілих” жителів, залякували та тероризували селян, захоплювали будинки.

Кирило пам’ятає, що вони у з родиною у той період майже не виходили з дому, бо це було небезпечно – всюди були окупанти, грабували будинки, виносили пральні машинки, годинники, іграшки…

Через російську окупацію Кирило з сім’єю був вимушений виїхати. Після деокупації та повернення додому хлопець замислився над тим, як може стати корисним своїй країні.

Так народилась ідея — створити проєкт із перероблення пластику. Після того як команда Кирила взяла участь в проєкті UActive, підлітки купили 3D принтер та організовували у школі збір пластику. Допомагали вчителі і друзі.

Далі з переробленого пластику друкували деталі для різноманітних механізмів та приладів.

Замовлення команда отримує від волонтерів, військових тощо.

“Зараз наш принтер працює практично нон стоп. Ми розподіляємо між собою зміни і по черзі чергуємо біля пристрою. Навіть вихідні ми маємо за графіком, бо принтер не перестає працювати і в неділю”,  – розповідає хлопець,.

Зараз Кирило та друзі зайняті ще одним проєктом – шкільним театром. Вони мають спільну мрію – відновити катюжанський театр, який колись був дуже відомим.

“До повномасштабного вторгнення я не замислювався над своїми мріями, вчинками, думками. Але потім ми всі побачили окупацію та “руський мир” на власні очі. Зараз мій пріоритет – це моя країна, перемога та волонтерство. Я хочу діяти та рухатись далі”, – зізнається підліток.

Читайте також: Підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін 

Нагадаємо, вітчизняні винахідники створили для фронту робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Великий Київ у Google News

підписатися