Про свій досвід волонтерства та допомоги Кирило розповідає в спеціальному проєкті УП “Покоління Перемоги”, присвяченому дітям з деокупованих територій.
Повномасштабну війну хлопець зустрів у рідному селі Катюжанка, що на Київщині за майже 50 кілометрів від Києва. Цей регіон у перші дні повномасштабної війни захопили російські війська: протягом 37 днів село було під окупацією. За цей час тут встигли побували й “кадирівці”, й росіяни, й буряти, які накоїли багато зла: у місцевій школі влаштували підвал, де допитували усіх “підозрілих” жителів, залякували та тероризували селян, захоплювали будинки.
Кирило пам’ятає, що вони у з родиною у той період майже не виходили з дому, бо це було небезпечно – всюди були окупанти, грабували будинки, виносили пральні машинки, годинники, іграшки…
Через російську окупацію Кирило з сім’єю був вимушений виїхати. Після деокупації та повернення додому хлопець замислився над тим, як може стати корисним своїй країні.
Так народилась ідея — створити проєкт із перероблення пластику. Після того як команда Кирила взяла участь в проєкті UActive, підлітки купили 3D принтер та організовували у школі збір пластику. Допомагали вчителі і друзі.
Далі з переробленого пластику друкували деталі для різноманітних механізмів та приладів.
Замовлення команда отримує від волонтерів, військових тощо.
“Зараз наш принтер працює практично нон стоп. Ми розподіляємо між собою зміни і по черзі чергуємо біля пристрою. Навіть вихідні ми маємо за графіком, бо принтер не перестає працювати і в неділю”, – розповідає хлопець,.
Зараз Кирило та друзі зайняті ще одним проєктом – шкільним театром. Вони мають спільну мрію – відновити катюжанський театр, який колись був дуже відомим.
“До повномасштабного вторгнення я не замислювався над своїми мріями, вчинками, думками. Але потім ми всі побачили окупацію та “руський мир” на власні очі. Зараз мій пріоритет – це моя країна, перемога та волонтерство. Я хочу діяти та рухатись далі”, – зізнається підліток.
Читайте також: Підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін
Нагадаємо, вітчизняні винахідники створили для фронту робота-мисливця з дистанційним керуванням.