Під Замковою горою буде ТРЦ? Суд позбавив садибу Дмитрієва охоронного статусу

Автор: Любава Лисичкіна
19:50 28.05

Комплекс історичних будівель 1830-1910-х років на історичному Подолі, під Замковою горою, виключили з Державного реєстру нерухомих пам’яток. Це останній збережений архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі.

Під Замковою горою буде ТРЦ? Суд позбавив садибу Дмитрієва охоронного статусу

Як  повідомив  журналіст  Дмитро Перов, відповідне рішення прийняв Шостий апеляційний адміністративний суд Києва.

За словами Перова, рішення прийняли протягом одного судового засідання та короткої наради. Суд відбувся  за головування  судді Євгена Чаку.   

Захисники пам’яток  мають намір оскаржувати рішення суду та подаватимуть касацію.

Нагадаємо, що садиба Дмитрієва має охоронний статус і складається із п’яти будівель, періоду побудови 1830-1910 рр. В 2010 році садибу на Хорива, 2 викупило підприємство “Конвалія-Нерухомість” з метою реконструювати будівлю під торговий центр. Але через те, що Мінкульт подбав про охоронний статус будівлі,   інвестор не міг проводити реконструкцію.

Останні кілька років фірма-власник судиться за виключення споруд з Реєстру, в планах бізнесменів, як можна довідатися зі ЗМІ,  збудувати на цьому місці ТРЦ з підземним паркінгом.  

Садиба Дмитрієва на Хорива, 2 – назва комплексу історичних будівель  на історичному Подолі, під Замковою горою. Це останній збережений архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі.

До слова, в  Києві презентовано другу чергу оновленої Пейзажної алеї.

Великий Київ у Google News

підписатися