Під час навчання чи поза ним? – в Міносвіти втекли від відповіді про кару ректору, який напав на студентку через російську мову

Автор: Оксана Тупальська
12:39 20.06.2023

У Міністерстві освіти втікають від відповіді, якою буде кара проректору, який вигнав з аудиторії студентку, яка критикувала його за російську мову та була вимушена припинити навчання в виші. Кореспондент «Великого Києва» звертався із запитом.

Під час навчання чи поза ним? – в Міносвіти втекли від відповіді про кару ректору, який напав на студентку через російську мову

На запитання, яку кару отримає Олександр Лубянський, в міністерстві відповіли наступне:

«Згідно з частиною першою статті 7 Закону України «Про освіту» та статтею 48 Закону України «Про вищу освіту» мовою викладання у закладах вищої освіти є державна мова. Уживання науково-педагогічними та педагогічними працівниками у спілкуванні поза межами освітнього процесу інших мов зазначеними законами України не врегульовується».

З відповіді, на яку кореспондент чекав понад місяць, так і не зрозуміло – то проректора, який під час публічної зустрічі вигнав за двері студентку вважають за особу, яка не перебувала під час освітнього процесу, але під час публічної зустрічі?

Про те, як Лубянський відхрещується, що спілкування не було під час навчання, можна дізнатися, якщо уважно вчитатися в коментар, який надав проректор телеканалу ТСН наприкінці травня:

“Я не проводив лекцію, це була дружня співбесіда. А яким тоном вона попросила, сказала би: шановний Олександр Володимирович, а можна спілкуватися… А то “я вимагаю”, чи щось таке. Я як відреагував, ну командирським тоном, я їй зробив зауваження, що вона неввічлива”, – переконує він.

Додатково у відомстві зазначають, що не в їхніх повноваженнях шукати правди та відправляють до правоохоронців:

«Інформуємо, що Київська академія прикладних мистецтв є закладом освіти приватної форми власності і не належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Маємо зазначити, що у разі виявлення фактів порушення певними посадовими особами норм законодавства України особа має право звернутися до відповідних правоохоронних органів».

Як відомо, про те, що студентка через інцидент з проректором вишу, була змушена припинити навчання, повідомили в самому закладі. Приватний виш передбачає виключно платну форму навчання, за яке, вочевидь, заплатила студентка, що постраждала через інцидент.

Студенка, яка навчалася з постраждалою, розповіла, що вступила до Національної академії прикладних мистецтв у Києві. І під час перших зборів ректор Олександр Лубянський запитав, хто проти, аби він говорив російською? Марічка підняла руку. Педагога це обурило, він спершу сказав їй “не спекулювати українською мовою”, потім почав принижувати дитину та прогнав з зали, де проходили збори.

Кореспондент «Великого Києва» направив повторний запит до МОН, аби з’ясувати, чи дійсно проректор називає збори зі студентами «зустріччю поза навчальним процесом», а якщо так – то  просить відомство пояснити, який процес в стінах навчального закладу освітній, а який не є таким.

Великий Київ у Google News

підписатися