Pfizer випускає таблетки від коронавірусу: деталі

Автор: Тетяна Сененко
18:55 28.04

Американська фармацевтична компанія Pfizer почала тестувати на людях нові ліки від COVID-19. Препарат представлений у вигляді таблеток.

Pfizer випускає таблетки від коронавірусу: деталі

Про це йдеться на сайті виробника, на який посилається Forbes.

«Зважаючи на те, як мутує коронавірус, і на тривалий вплив COVID-19 на весь світ, найімовірніше, мати доступ до терапевтичних засобів і зараз, і після пандемії буде вкрай важливо», – сказав президент компанії з міжнародних досліджень, розробок і медицини Мікаел Долстен.

Він підкреслив, що боротьба з пандемією вимагає як профілактики за допомогою вакцин, так і створення ліків для тих, хто заразився. За його словами, якщо випробування пройдуть успішно, таблетку можна буде використовувати при перших ознаках інфекції, до госпіталізації.

Новий препарат від Pfizer зв’язується з ферментом, що зветься протеаза, щоб запобігти розмноженню вірусу. Препарати, що пригнічують протеазу, успішно застосовуються при лікуванні ВІЛ і гепатиту С, зазначає видання.

В ході випробувань планується оцінити безпеку, переносимість ліків. Також виробник тестує противірусний препарат, який вводиться внутрішньовенно. Його планується використовувати при лікуванні пацієнтів на важчій стадії захворювання – тих, яких вже госпіталізували, уточнює компанія.

До слова, у Києві почали щеплювати вакциною Pfizer. Імунізацію проводять дві спеціально навчені для роботи саме з цим препаратом мобільні бригади київських медиків. Всього столиця отримала 4680 доз цієї вакцини.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців зразу вакцинували препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Згодом, 13 квітня, стартувало вакцинування препаратом CoronaVac.

Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...