Pfizer і Moderna подорожчали: чому і на скільки

Автор: Тетяна Сененко
20:27 01.08

Два виробники вакцин від коронавірусу — американські фармкомпанії Pfizer і Moderna — переглянули ціну своїх розробок для Європейського Союзу.

Pfizer і Moderna подорожчали: чому і на скільки

Про це повідомляє Financial Times.

Причому вартість вакцини зміниться і для доз, які постачальники пообіцяли Європі за вже укладеними контрактами. Йдеться про сукупну кількість 2,1 млрд доз вакцин, які мали бути поставлені до 2023 року. 

Згідно з інформацією в нових контрактах, які опинилися в розпорядженні видання, ціна за дозу препарату Cominarty (Pfizer) виросте з 15,5 до 19,5 євро, а Spikevax (Moderna) з 22,6 до 25,5 долара.

Читайте також: У Києві можна щепитися вакциною Moderna: де і як

Умови переглянули після отримання результатів третьої фази випробувань, згідно з якими вакцини, створені на базі технології мРНК, ефективніші проти COVID-19 за їхні дешевші аналоги. Наприклад, від компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson.

У Pfizer і Moderna цю інформацію коментувати відмовилися.

Читайте також: Шмигаль обіцяє до кінця року 47 млн доз вакцин, із них 20 млн – Pfizer

Нагадаємо, з 21 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації від коронавірусу, під час якого щеплення можуть зробити всі охочі.

Обрати зручну локацію для вакцинації у пункті щеплення можна за посиланням, де, до речі, окрім адрес є і телефони для запису.

Записатися на щеплення обраною вакциною у Центрі вакцинації проти Covid-19 можна тут: https://cutt.ly/Im20TXc.

Запис на щеплення обраною вакциною у пунктах, створених на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги, – тут: https://cutt.ly/Hm20SPk.

До слова, на Київщині почнуть працювати сьогодні і щеплюватимуть людей кожного дня.Центри вакцинації облаштовані у восьми містах області – Броварах, Білій Церкві, Борисполі, Обухові, Богуславі, Славутичі, Українці та Яготині.

Великий Київ у Google News

підписатися