Про це свідчить статистика на сайті Київради.
Автор звернення Сергій Дроздов зазначає, що земельна ділянка, яку хочуть забудувати, має статус парку, а розроблений план території не узгоджується з Генпланом Києва й фактично встановлює інше функціональне призначення території.
Окрім того, вона розташована в Центральному історичному ареалі міста в межах кількох археологічних пам’яток: “Культурний шар міста Ярослава”, “Копирів кінець”, “Поселення та могильник на горі Дитинка” й “Історичний ландшафт київських гір”, де законом заборонено проведення будь-яких робіт .
“З огляду на розміщення зазначеної вище земельної ділянки в історичному та археологічному ареалі міста Києва, проведення будь-яких робіт, а тим більше будівельних, суворо заборонено та іде в розріз з державною політикою щодо необхідності збереження національної ідентичності та історичних цінностей”, — йдеться у петиції.
Читайте також: Київ без хмарочосів, шаленого трафіку та у каштановому цвітінні: пейзажі Олександра Хвостенка-Хвостова переносять у 50-ті
Нагадаємо, у листопаді 2024 КМДА заявила про плани збудувати паркінг і укриття на Старокиївській горі. Наразі на цій території розташовані занедбані гаражі, які вже почали зносити. Однак проти таких планів виступив Мінкульт. Згодом у мерії пояснили, що паркінг-укриття призначений для безпеки та зручності відвідувачів великого туристичного пішохідного маршруту, який планують облаштувати на Пейзажці, та має подолати паркувальний хаос у прилеглих дворах та на вулиці Велика Житомирська, який заважає нормальному руху транспорту.
Розглянути ДПТ на Пейзажній алеї Київрада мала на засіданні 21 листопада. Однак мер Києва Віталій Кличко заявив, що це питання із повістки дня зняли, натомість на засідання запросили головного архітектора столиці Олександра Свистунова, щоб він детально роз’яснив містянам всі переваги забудови історичної місцевості.