Петиція №22/173046-еп була зареєстрована вчора, 12 грудня, але тільки після того, як сьогодні народні депутати ухвалили цей законопроєкт у другому читанні – почала з блискавичною швидкістю збирати голоси українців. З кожною хвилиною голосів за ветування законопроєкту №5655 стає все більше.
Наразі петицію підтримали вже 11 281 українців.
Сьогодні за ухвалення законопроєкту в цілому проголосували 228 нардепів від “Слуг”, тих, хто був обраний від проросійської політичної сили ОПЗЖ, а також нардепів, які входять у депутатську групу “За майбутнє” і “Довіра”.
Автор петиції Владислав Проценко Владислав наголосив, що у разі ухвалення законопроєкту пришвидшить процес хаотичного забудування українських міст і “паплюження” історичних пам’яток.
Для того, аби президент розглянув петицію необхідно назбирати 25 000 голосів.
Підтримати петицію №22/173046-еп та захистити права громадян на оскарження будівництв можна посиланням.
Мери міст та селищ закликали депутатів не голосувати за ухвалення скандального законопроєкту, який активно лобіює голова партії “Слуга народу” та вже голова комітету з питань організації державної влади Олена Шуляк.
У НАЗК наголошували, що проєкт закону № 5655 не відповідає Антикорупційній стратегії та просили нардепів доопрацювати законопроєкт.
Раніше з критикою законопроєкту № 5655 виступили в Асоціації міст України – виявили розбіжності законопроєкту з нормами Конституції України та Цивільним кодексом.
Крім того, в Архітектурній палаті Національної спілки архітекторів України також розкритикували законопроєкту, адже його ухвалення перетворить українські міста лише на бетонні гетто.
Під застереженням для народних депутатів ухвалювати законопроєкт № 5655 підписався нині покійний Герой України, розвідник і захисник зелених зон Києва Роман Ратушний від ГО “Захистимо Протасів Яр”.
Рух “Чесно” оголосив голосування нардепів за законопроєкт № 5655 маркерним – інформація про те, як голосував кожен нардеп, буде відображена в його профілі у базі Політхаб.
Читайте також: Хто за допомогою “Слуги” Шуляк проштовхує законопроєкт № 5655
Нагадаємо, з часу прийняття законопроєкту № 5655 у липні 2021 року опубліковані були лише пропозиції до другого читання станом на грудень 2021 року.
Однак до законопроєкту нардепи додали близько 200 правок, які були подані у 2022 році.