Петро Порошенко: бюджетна декларація – це розписка у власній безпорадності, явка з повинною

Автор: Галина Ворона
12:56 15.07

П’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав передбачити у Бюджетній резолюції на наступні три роки кошти на збільшення субсидій і зарплат – зокрема, медикам, вчителям та військовим.

Петро Порошенко: бюджетна декларація – це розписка у власній безпорадності, явка з повинною

Про це сказав п’ятий президент, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко у Верховні Раді під час розгляду ухваленої Кабміном бюджетної декларації на 2022-2024 роки.

За його словами, бюджетна декларація на наступні роки – це є розписка Зеленського у власній безпорадності, явка з повинною.

Він не здатен скористатися безпрецедентно сприятливою для України кон’юнктурою зовнішніх ринків, починаючи від зерна і закінчуючи чорними металами. Він не знає, як обернути це в користь для кишені кожного пересічного українського громадянина. Може і хоче, але точно не може”, – впевнений Петро Порошенко.

На його думку, кожна українська родина зараз платить високу ціну за непрофесійність і повну управлінську безпорадність влади: низькими зарплатами, мізерними пенсіями, захмарними тарифами, високими цінами.

Бюджетна резолюція свідчить про відсутність будь-якої економічної стратегії. Дороги, безумовно, треба будувати. Але два роки тому за ці самі гроші будувалися в два рази більше кілометрів. Твердо переконаний, що зараз це “Велике крадівництво” іде не в кишеню будь-якої іншої команди, а в його особисту кишеню”, – зауважив п’ятий президент.

Він також нагадав, як рік тому Зеленський обіцяв вдвічі знизити тарифи.

“А вартість однієї платіжки зараз зросла більше як на 50%. Кількість родин, які отримують субсидії, найменш захищені верстви населення, скоротилося більш як вдвічі – з 7 млн до 3 млн. А видатки на субсидії з державного бюджету також скоротилися у 2,5 раза – з 73 млрд грн до 36”, – наголосив Петро Порошенко.

Він висловив вимогу, щоб Бюджетна резолюція передбачала:

  • істотне збільшення видатків на субсидії
  • підвищення заробітної плати і грошового забезпечення контрактників, які востаннє збільшувалися  на початку 2019 року
  • виконання зобов’язання перед вчителями, лікарями
  • відмову від збільшення податків для середнього класу
  • сосередження на ключових реформах і відновленні довіри інвесторів.

Бо “Кінець епохи бідності” настане, але не за ваших часів, панове “слуги”, – додав лідер опозиції.

Довідково. Бюджетна декларація – це стратегічний документ, який окреслює консолідований підхід Уряду до фіскальної політики на наступні 3 роки. Документ має визначати, якою буде фіскальна політика як з боку доходів, так і з боку видатків. Сьогодні Верховна Рада ухвалила Постанову “Про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки”, схвалену урядом 31 травня 2021 року. 

Читайте також: Яку партію найбільше українців вважають реальною опозицією до влади

Нагадаємо, Петро Порошенко привітав рішення Конституційного Суду, який визнав конституційним мовний закон, та дав пораду “95-му кварталу”: замість того, щоб жартувати над українською – жартуйте українською

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...